Sveikas pats ir s/y Tojana bei visa įgula

Sveikas pats ir s/y Tojana bei visa įgula

O CSveikas pats ir s/y Tojana bei visa įgula

taigi, geriau vėliau negu niekad,
tad sveikinu Tave įplaukus į naują III tūkstantmečio dešimtmetį ” s novym desiatiletijem”….,
linkime geros nuotaikos, tavo jachtai daaaug greitų mylių  ir kirsti finišo linija visuomet pirmiems….
Tiek rupesciu turejau pries sventes, kad dorai nebuvo kada prisesti prie sveikinimu….iskeliau jachta, perdaziau antifoulingu, eibes smulkiu darbu, po to tiekimas Indijos vandenynui ir arabu krastams, tai dabar jau kelinta diena kaip plaukiu Indicu i Sri Lanka, tiksliau kovoju su stiliais. Likimo ironija, o greiciausiai mano klaida: ruosiausi kovoti su stormais ir stipriaqis vejais, o  tenka kovoti su stiliais ir be galo motoruoti. Turiu aibe buriu stipriems vejams, bet neturiu ne vieno genakerio ar spinakerio, deja.
Netoli jau smezuoja garsioji “piratu aleja” Aden,o ilanka. Kirsim ja buryje jachtu, konvojuje, aisku uz money, 200  eur jachtai,nors pasauline finansine krize irgi jau beldziasi i Ragaines II deni, bet su manim dukra, nenoriu juokauti ir rizikuoti…..
Niekas taip ir neprisijunge prie musu plaukti per Indica, gal ir gerai, nes daugiausia motoruojam negu buriuojam.
Mano toks dar yra “soft” pasiulymas – jei kam idomu, gali  isijungti i RagainesII igula plaukiant per Red Sea, tai labai atraktyvi jura, juolab siaurineje dalyje pastoviai vejai i ragus,ir stiprus, daug inkaruociu, islamo krastai, no alkohol, smelis ir geras snorkelingas bei zvejyba… gal kam idomu, o gal kas nori prisijungti nuo Oman,o sultanato, Salalah uosto, is ten mes kovo pirma savaite startuojame i “piratu aleja”, pries tai vasario pirmos dekados gale paliksim Maldivu siaure, Uligan atola.
Tiek ziniu is ragainesII, ka tik dukra su Egoi istrauke puiku tuna, einu ruosti vakariene ir dali tuno i saldytuva, pusryciams….
Linkejimai visiems , geru 2010 ir visko, visko kuo geriausio
andrius
ragaineII
Indijos vand. link Sri Lankos

ir dar ištrauka iš dienoraščio

Vieta

7° 0′ 0″ N, 92° 0′ 0″ E
UTC:

Penktadienis, Sausis 8, 2010 00:00

Kažkas naujo…..Visų pirma, tai galit pasveikint pagaliau įplaukus į  tikrąjį Indjos vandenyną. Šiandien apie 03.00UTC kirtom Sombrero kanalą, esantį tarp Nicobar salų ir jungiantį Andaman jūrą su Indijos vanenynu…
Antra -pagaliau pagaliau pagaliau pagavom žuvį!!!!………5-6 kg. TUNĄĄĄĄ!!!!!!!….Tiek laiko laukta ir svajota. Mes juk nuo tada, kai palikom Australiją per visus tuos trIs mėnesius buvom pagavę tik 2 žuvis. O čia giduose rašo, jog Indijos vandenyne daugiau žuvies, nei bet kuriam kitame vandenyne….Mes iki šiol pagavom tik vieną, tad žiūrėsim, kaip bus toliau….Bet pradžia graži .
Na, o trečia- pagaliau matosi kažkokia sviesa tunelio gale …Perkirtus Sombrero kanalą, vėjas pamažu pradėjo suktis į pietus ir netrukus turejom lengvą pietų- pietryčių vėjelį. Kartu su vėju pasirodė ir bangos- ilgos, vėjo stiprumo neatitnkančios gana didelės bangos, kurios mėtė mūsų mažytę Ragainę gražiai į visas puses. Vandenynas yra vandenynas…….
Vakarop vėjas ir vėl nusilpo…..ir išsilaikė taip iki vidurio nakties, kuomet ir vėl gražiai paputė iš pietų. Galetų dar ir išsigiedrint vieną dieną, ir pagaliau pagaliau kažkas panašėtų į žymiuosius musonus, nes dabar ir toliau naktimis žaibuoja,,,,,lyja …ir ttt…….Brrrr