2010 pasaulio Blokart klasės ledrogių čempionatas

2010 02 21 Nidoje pasibaigė pasaulio Blokart klasės ledrogių čempionatas
>dscn2105.jpg

Šeštadienį Nidos merui atidarius varžybas ir praėjusių metų Europos čempionui – Bitlui iškėlus Lietuvos vėliavą, visi dalyviai su blokartais išsistūmė ant ledo, teisėjai pažymėjo distanciją. Vėjo matuoklis negailėstingai rodo 2m/s. Abudu su Viliumi nusprendėme, kad be 4m/s starto negalėsime duoti, nes buriavimo nebus. geriausiu atvėju vyks bėgimas su Blokartais arba jų stumdymas. Tačiau orų prognozė optimistinė: nuo 14:00 žadamas vėjo sustiprėjimas. Tą patvirtina ir Dr. Gulbė (Tojanos team atstovas, dėl priežasčių, išvardintų žemiau, neatvykęs į Nidą) telefonu iš Vilniaus. Laukiame vėjo sustiprėjimo kas valandą pranešdami dalyviams apie starto atidėjimą. Atvažiavo LTV, pakalbėjo su Matu, Bitlu, pažadino Ilgaudą, kuris jaukiai įsitaisęs miegojo savo Blokarte…. Per trumpalaikius vėjo sustiprėjimus super lengvasvoriai bando judėti, tačiau kiek įsibegėjus, vėl tenka stumdytis…. Sunkiasvoriai ir labiau patyrę išlieka ramus: bendrauja tarpusavyje prie tikro rusiško “samovaro”, važinėja pačiūžomis, rogutėmis…. Atsiranda darbo ir teisėjams: kažkas suorganizuoja ledo ritulio varžybas – reikia pažymėti vėliavėlėmis vartus ir pramankštinti savo švilpukus. Visi kovinėje parengtyje. Teisėjai pranešimus dėl starto duoda kas valandą. Ant ledo suvažiuoja Mato šeima su tokiais mielais kareiviškais bidonais. Pietūs ant ledo. Žirnių sriuba. Suvalgau dvi lėkštes. Žadėto vėjo sustiprėjimo nesulaukiame, Matas darosi neramus: reikalauja starto, nors ir “tramvajinio”, Vilius neperkalbamas, aš save raminu, kad yra neįvykusių ir DN-ų pasaulio čempionatų. Paskutinį kartą neįvyko 1986 metai, kai visoje Europoje buvo šilta žiemą. Ledrogės – kaprizingas sportas. Turtingi ledrogininkai nelaukia sąlygų, bet jų ieško keliaudami nuo Švedijos iki Baikalo. Gamtoje tik bebrai (aš apie tikrą bebrą) susikuria sau gyvenimo sąlygas, kiti gyvūnai prisitaiko, o bebras susikuria. Taip ir Matas sukurė Nidoje ledą, nuvalydamas jį nuo sniego, Tačiau to maža – jis užmiršo sukurti vėją. Dalyviams pranešame, kad ryt planuojame startuoti 1 valandą anksčiau, nei buvo numatyta. Skirstomes, susitiksime dar šį vakarą organizatorių rengemame vakarėlyje, kuris vyks “Kuršyje”.
Sekmadienis. Dr. Gulbė žadėjo apie 8 m/s. Dar tamsu, o aš slenku kuo toliau nuo “Jūratės” (nes ji duobėje) pamatyti tuos 8 m/s. Ramu ramu, iš bandelynės kyla status dūmas. Tuo metu kažkodėl pagalvojau, kad dr. Gulbė visai ne princas….
Slenku atgal į viešbutį pamiegoti, Tačiau apie 8:30 paskambina Vilius ir pažadina tokiais maloniais žodžiais: “jau kelkites, čia truputi pučia”. Pamatuoju stiprumą – 4 m/s, skubame statyti ženklus. Naktį buvo šaltis ir ledas sukietėjo i kaulą. Sąlygos yra.

>dscn2160.jpg
Tačiau turime tik pusdienį. DN-ams, kurių startinėje grupėje susirenka apie 50, suspėjama duoti iki 15-os startų kol sutems. Minimaliai reikalaujami du startai be atmetimų, kad čempionatas įvyktų.
Didžioji Tojanos komandos dalis dėl sekso ir pinigų liko namie. Čempionate dalyvavo tik tryse Ignas , Antanas, Bitlas.
Laimei papūčia 4 m/s ir Super lengvasvoriams duodame startą. Šioje grupėje startuoja Antanas ir Ignas. Antanas vietomis atrodė visai neblogai, tik kartas nuo karto pertempdavo būrę ir prarasdavo greitį, kita bėda nelabai klausė patyrusio trenerio Antano Golubovskio patarimų. Ignas pirmą kart važiavo ice blokartu. Jo pasirodymas teikia vilčių, nes paskutiniuose startuose jis ženkliai stumėsi į priekį. Tojanos blokart team šį kart išgelbejo Antanas superlengvame svoryje iškovojęs sidabro medalį. Super lengvame svoryje pirmą vietą iškovojo Kęstutis Berezinas iš Šiaulių. Dėja, trečiame važiavime jis buvo diskvalifikuotas už falšstartą.
Prognozė pasitvirtino, vėjas stiprėja iki 7 – 8 m/s ir duodamas startas vidutinio svorio kategorijai. Antaną Golubovkį šioje kategorijoje laikiau favoritu, tačiau jis liko “tik” trečias. Nedaug nuo jo atsiliko Koalą. Jam sutrukdė tai, kad trečiąjį važiavimą buvo diskvalifikuotas už tai, kad finišuodamas užvažiavo ant finišo vėliavėlės.
Vėjui įsismarkavus iki 9 m/s, davėme startus sunkaus ir supersunkaus svorio kategorijoms. Sunkaus svorio kategorijoje nepralenkiams buvo Aurimas Eidukas iš Šiaulių. Manau, kad tai lėmė patirtis, nes Aurimas gerai važiuoja ir su DN-u. Praėjusių metų Europos čempionas Bitlas šioje kategorijoje liko tik penktas. Bitlui niekaip nesisekė laviruotėje siauroje trasos dalyje, jis vis smigdavo dažnai negaudamas teisėto kelio , teikė protestus vidutiniškai po du per važiavimą , kiek atvėsęs po varžybų juos atsiėmė, nes suprato, kad tuomet svarstant protestus apdovanojimai įvyks tik kitamet.
Supersunkaus svorio kategorijoje pirmas buvo Ilgaudas Šeputa.
Iš užsieniečių geriausiai pasirodė estai, danai ir vokiečiai.  Nesisekė ispanams, olandams, pranzūzams, kurie važinėjasi dažniau ant ratukų nei ant pačiūžų. Kiekvienai starto kategorijai suorganizavome po penkis važiavimus.
Nuotraukos yra galerijoje:
http://www.tojana.lt/photogallery.php?album_id=203