Pasaulio DN čempionatas Austrijoje

Pasaulio DN klasės ledrogių čempionatas startavo Vengrijoje ant kietojo vandens Balatono ežere, o finišavo Austrijoje. Varžybas organizavo Šveicarija.
Lietuvai atstovavo Algirdas Žižys T-99, Šarūnas Sodeika T-11, Tadas Urmonas T-77.

Nors po kelių metų pertraukos į Europą vėl sugrįžo ŽIEMA, tačiau šiais metais ledo paieškos (“black ice”) varžyboms vyko ypatingai sunkiai. Preliminari varžybų vieta buvo pasirinkta Lenkijoje. Lenkijoje jau gruodžio pabaigoje užšalo didieji ežerai, tačiau iškritus gausiam sniegui, organizatoriai pradėjo dairytis į kitas šalis. IDNIYRA sekretorius Niklas Muller Hartburg apsilanke Estijoje, Danijoje ir Švedijoje. Galiausiai buvo pasirinktas Balatono ežeras Vengrijoje, kur Pasaulio ir Europos DN klasės ledrogių čempionatas jau vyko 2004 metais.

Lietuvai atstovavo:
Algirdas Žižys T-99, Pasauliniame 2010-ųjų metų reitinge – 35-as
Images: DN Algelis.jpg
Vadimo Grigonio nuotrauka

Šarūnas Sodeika T-11, reitinge – 41-as
Images: DN saras.JPG
Vadimo Grigonio nuotrauka

Tadas Urmonas T-77, reitinge 45 – as
Images: DN tadas carlo.jpg
Carlo Borlenghi nuotrauka

Pagal Pasulinius 2010 DN klasės buriuotojų reitingus, dalyviai buvo paskirstyti i keturis starto laivynus. Visi lietuviai pateko į sidabrinį B laivyną.
Vengrijoje ant Balatono ežero 2010 02 06-ą dieną įvyko varžybų atidarymas ir treniruotiniai važiavimai, tačiau gausiai pasnigus, organizatoriai priėmė sprendimą keltis į Austriją.
Pirmąją dieną prie 4m/s stiprumo vėjo (trečią važiavimą aprimo) įvyko trys važiavimai, po kurių Šaras užemė 1-ą vietą sidabriniame laivyne. Neblogai sekėsi ir Tadui, šiais metais investavusiam į įrangą, o Algelis šią dieną “neslydo”.
Antąją dieną papūtė 7 – 12 m/s ir įvyko dar keturi važiavimai. Geriausiai iš Lietuvių šią dieną sekėsi Algeliui.
Galutinius rezultatus galima pamatyti čia:
http://www.thinkice.de/discus/messages/7/WORLDDNCHAMPIONSHIPSSWITZERLAND2010-24432.html

Geriausiai pasirodė Šaras užimdamas aukštą 7 vietą sidabriniame laivyne, Tadas netikėtai aplenkė Žyžį ir abudu atitinkamai išsirikiavo 16-17 pozicijose. Triumfavo lenkai laimėję visas tris prizines vietas.

Tojana Team sveikina DN čempionato dalyvius ir linki vis geresnių rezultatų.
Tikimės , kad Algirdas atsigriebs Ice blokart pasaulio čempionate.