Dėdės Romo-Čiukčios Buriavimo archyvas. Byla Nr.3

ISTORIJA No.3 arba TRYS TANKISTAI IR ŠUO No.2
Dėdės Romo-Čiukčios Buriavimo archyvas.
Byla Nr.3


foto www.minija.com

ISTORIJA No.3 arba TRYS TANKISTAI IR ŠUO No.2

news: galve.jpg

Jachtos “Galvė” ženkliukas

Skambina Donatas: “Klausyk, gavau pakvietimą Baltijske sudalyvauti karo laivyno šventėje, ar nori paburiuoti?“

Šventė Baltijske turėjo vykti paskutinį liepos sekmadienį. Pagal planą turėjom išeiti penktadienio vakarą, šeštadienį būti Baltijske, sekmadienį sudalyvauti šventėje ir pirmadienį jau būti Vilniuje, nes reik darban.

Kaip ir jaučiau iš anksto, Klaipėdą palikom tik šeštadienį ryte. Doncė visada būdavo „tormazas“. Be „Galvės“ išplaukė dar kelios lietuviškos jachtos, atsimenu „Migla“ su kap. V.Mudėnu…

Pristatau įgulą: Donatas (Pinočetas), Leonas ir Valerija Plumpos ir aš. Kaip sėdau už rumpelio nuo Klaipėdos, taip ir atsistojau Baltijske. Porą kart po pusvalandį Donatas buvo pakeitęs pavalgyti ir pa…ti. Ponai Plumpos sėdėjo visą kelią būdoj ir baliavojo, o aš, už tai, kad mane pakvietė – buriavau!

Dar buvo tamsu kai pamačiau Baltijsko priėmimo boją ir vartų stvorų ugnis. Spėjau užsipelenguoti. Staiga nukrito rūko siena, kad vos mačiau mūsų jachtos priekinį relingą. Kadangi aš žinojau, kad uosto vartuose yra nutiesti tinklai (prieš povandeninius laivus – juk tai Baltijos laivyno karo bazė!), teko kviesti kapitoną.

Vienas stovėjo priekyje su žibintu ir ieškojo praėjimo tarp zigzagais ištemptų tinklų, kitas vairavo. Tik praplaukėm tinklus – rūko kaip nebūta! Mistika. Praėjom pasienio ir muitinės procedūras. Aš krentu miegoti. Po pusvalandžio Donatas žadina: „Kelkis, reik varyt į šventę!” Aš galvojau kaip jį užmušti. Buvo sekmadienio ~1000 ryto.

Na ką? Šaudo į taikinius Aistmarėse kreisoriai ir minininkai, vyksta irklinių jolių varžybos, šmirinėja visokių tipų jachtos, vienžo – šventė! Pro šalį praplaukia kaliningradiečių katamaranas „Zelionij zmei“, sveikinamės, aš juos pažįstu kai jie lankydavosi pas mus Kuršmarėse. Laikrodis rodo 1600. Sekmadienis. Širdis jaučia, kad atgal teks vėl vienam vairuoti, į darbą nespėsiu. Tais laikais mobiliakų nebuvo. Man šauna mintis. Tyliai susikraunu savo mantą ir pasidedu kokpite. Pamoju katamaranui ir, kai jis praplaukia šalia mūsų borto, stveriu krepšį ir, nė žodžio netaręs, peršoku į jį. Atsisukęs matau tris poras išsprogusių akių ir tris atviras burnas, kuriose dideliais klaustukais kabo trys liežuviai. Kaliningradiečiai klausia: “Čto, Roma, slučilos?” Aš: “Podbroste, rebiata, do goroda”. Išleidžia Svetlyj jachtklube, apie 25 km nuo Kaliningrado. Sėdu į autobusą ir po valandos sėdžiu traukinyje „Kaliningrad – Moskva“. Buvo 1900. Vilnius. Laikrodis rodo 2300.

news: galved.jpg

dizainas Jonio Tamkvaičio D.Plumpos jubiliejui

Savaitė tylu-ramu. Skambutis.Donatas:” Atsiprašau, Čiukčia, aš pasielgiau negerai, užeik po darbo, reik pakalbėti.” Iš Donato išėjau kitą rytą.

Vilnius, 2010.03.10