burlaiviai vasarą aplankys Klaipėdą….

fo

 

Kitų metų rugpjūčio 18-21 dienomis Klaipėdoje vėl vyks įspūdingas buriavimo renginys – “The Culture 2011 Tall Ships’ Regatta”, skirta pagerbti 2011-ųjų Europos kultūros sostinę – Suomijos miestą Turku.

Tarptautinės buriavimo mokymo organizacijos rengiama burių šventė vyks vėliau už didžiąją savo sesę – “The Tall Ships’ Races” regatą, ir šitaip iki pat rudens pratęs burlaivių festivalių sezoną.

Klaipėdoje bus paskelbtas regatos startas – iš Lietuvos burlaiviai pajudės į Turku, o iš Suomijos – į Lenkijos Gdynę, kur finišuos rugsėjo 2-5 d.

Vienas didžiausių iššūkių organizatoriams – gana trumpas laikas pasiruošti regatai. Be to, šiemet ji nesutaps su Jūros šventę, kaip buvo pernai. Tad specialiai šiam renginiui reikės pasirūpinti kultūrine programa, kuri turėtų būti vienu iš laivų viešnagės akcentų.

Kaip ir per “The Tall Ships’ Races”, burlaivių viešnagės metu vyks kapitonų ir įgulų vakarai, miestelėnai galės lankytis laivuose, o įmonės ir organizacijos – išsinuomoti laivus savo šventėms.

Dalyvauti regatoje vėl bus kviečiami savanoriai, kurių prireiks apie 100. Į A klasės burlaivius bus priimti 25 buriavimo praktikantai, kuriems dalyvavimas regatoje bus iš dalies apmokėtas.

Tapti įgulų nariais už mokestį kviečiami ir visi norintieji iš visos Lietuvos – šiemet kandidatams netaikomas amžiaus cenzas. Galimybė tapti burlaivio įgulos nariu kainuoja nuo 2000 litų.

Nors laivų registracijos laikotarpis dar nė neįsibėgėjo, regatoje jau pareiškė dalyvausiantys septyni A klasės burlaiviai, šeši B klasės burlaiviai ir dvylika C ir D klasės burlaivių. foto Arbusis.lt

p.s.

nežinia ar į Klaipėdą užsuks “Federikas Šopenas” kuria šiais metai netoli Plimuto

File:Fryderyk Chopin Baltic Sea 2009-06-30 edit filtered.jpg

lapjričio pirmą dieną pametė savo stiebus…

pasak kapitono Z.Baranski Įgula nespėjo susitvarkyti su staigiu škvalu

Įgulą sudarę jaunimas ir tik keli labiau patyrę jūreiviai…

Gerai kad tuo metu žmogeliukai nenukentėjo….

tai nevienintelė problema nes PZU draudimas nenori dengti remonto išlaidų , nors laivas apdraustas 20 metų

Vyksta derybos tarp savininkų ir draudikų…

remonto kaina gali siekti apie 1,500,500 zlotų…

Tikėkimės lenkijos pasididžiavimas išspres savo problemas ir laivas sėkmingai skros vandenynų vandenis…

The 36 teens on board the Polish tall ship Fryderyk Chopin used to train young sailors, don't appear to be in any immediate danger as two ships are heading in its direction to help tow it