Lietuvos ledrogių taurė – 1-a diena

DSCN5980.JPG

Varžybų vyr. teisėjas Aleksandras Grigonis

Bujeriavimas kaprizingas sportas. Kiekvienoms varžyboms reikia sąlygų. Jų galima laukti atidedant varžybų laiką arba jų galima ieškoti. Pastarąjį būdą pasirenka pasaulio ledrogių elitas (Ron Sherry, Jorg Bohn, Burčinskiai), kurie visą žiemą keliauja po Europą, Ameriką ir Sibirą, kad surasti SĄLYGAS…..
Mes laukėme… ir jau ketvirtadienį paskambino Irutė ir pranešė: ant Rekyvos ežero SĄLYGOS yra. Vasario pabaigoje ant Rekyvos įvyks Europos DN klasės ledrogių čempiontas, todėl sulaukėme Latvių desanto, kuriems svarbu pažinti šį ežerą. Estai neatvažiavo, nors Estijoje SĄLYGŲ nėra. Kai Šaras šiandien paskambino Vaiko Voremai pasiklausti, ar atvažiuos estai, šis kasė sniegą iš savo namo kiemo…
Tik įvažiavus i Šiaulius pradėjo kristi gausus sniegas. Apie startą net ir negalvojame, nes matomumas labai prastas – apie 300m. Darosi neramu. Tačiau nuotaiką pakelia ant ledo pastatytas Algelio brendis. Šaras maigo savo išmanujį: prognozė nedžiuginanti… Teisėjai bando duoti startą Ice-Optimist klasės ledrogėms. Ant pirštų metami burtai, kad nustatyti pirmojo važiavimo startines pozicijas.
DSCN5973.JPG
Ženklai pastatomi taip, kad juos būtų galima įžiūrėti.
Po kiek laiko sniegas nurimsta, pragiedrieja ir prie starto stoja DN-ai bei vėliau suvažiavę Blokart-ai. Vėjas iki 8 m/s.

DSCN5983.JPG
Pirmą dieną DN-ai startavo 5 kartus. Rezultatai po pirmos dienos:
1. Gunars Rozenbergs – Latvija
2. Šarūnas Sodeika
3. Algirdas Žižys
4. Matis Alvikis – Latvija
5. Gatis Graudums – Latvija
6. Tadas Urmonas
7. Vadimas Grigonis

Ice Opty – 6 važiavimai:
1. Harbut Miezitis – Latvija
2. Martynas Dainius – Šiauliai
3. Jovilė Gedmontaitė – Šiauliai

Blokart lengvasvoriai – 4 važiavimai:
1. Egidijus Navickas – Šiauliai
2. Paulius Mamonovas – Šiauliai
3. Kęstutis Berezinas – Šiauliai

Blokart sunkiasvoriai – 4 važiavimai:
1. Matas Mizgiris – Nida
2. Aurimas Eidukas – Šiauliai
3. Gediminas Petrauskas – Klaipėda