Buriuotojai turės savo žurnalą

PRISTATYMAS VYKS
VILNIAS TRAKŲ JACHTKLUBE
BIRŽELIO 4d., ŠEŠTADIENĮ, 11 val.
PRIEŠ VILNIAUS MERO TAURĖS REGATOS STARTĄ

 

Buriuotojai turės savo žurnalą


„Vėjo!3“ – vienintelis specializuotas žurnalas vėjo ir vandens pramogų mėgėjams. 2004 m. buvo išleistas žurnalas „Ant Bangos“. Nuo to laiko Lietuvoje nebuvo buriuotojams skirto leidinio.

Daugelis buriuojančių žmonių aktyviai dalinasi savo buriavimo patirtimi internetiniuose forumuose, pildo internetinius dienoraščius, siunčiasi kaimyninių ar tolimesnių šalių buriavimo ir pramoginių laivų savininkams skirtus žurnalus. Tarp Lietuvos buriuotojų populiarus Rusijoje leidžiamas „Katera i Jachti“, lenkų „Zagle“, žurnalai „Sail“, „Sailing today“, „Boat Owner“,„Yachting World“, „Yachts“ ir daugelis kitų.

Žurnalas „Vėjo!3“ bus skirtas ne tik buriuojantiems jachtomis. Leidinyje bus rašoma ir burlentininkams, vėjo aitvarų ir vėjaračių mėgėjams, pramoginių laivų savininkams aktualiomis temomis. Žurnalas skatins jaunimo susidomėjimą buriavimu, daug dėmesio skirs jaunajai buriuotojų kartai, švies visuomenę jūrinės kultūros klausimais ir propaguos jūrines tradicijas.

Leidinio pavadinimas kilęs iš visiems gerai žinomo buriuotojų atsako į palinkėjimą – „gero vėjo!“. Tuomet atsiliepiama „Vėjo, vėjo vėjo!”. Sutrumpinus šį šūkį ir gimė pavadinimas „Vėjo!3“.

Pirmojo žurnalo viršelyje – berniuko, plaukiančio „Optimist“ tipo laiveliu, nuotrauka. Daugelis buriuotojų pradėjo nuo šių mažų laivelių, o dabar jau garsina Lietuvą visame pasaulyje. Žurnalas „Vėjo!3“ taip pat dar jaunas. „Esame atviri. Lauksime skaitytojų pastabų, nes norime, kad tai būtų visos bendruomenės leidinys, kad jame jie rastų tai, kas jiems aktualu, rūpi, kas įdomu ir naudinga. Tikimės tapti žurnalu, kurio numerio su nekantrumu lauks visi, gaudantys vėją“, – kalbėjo idėjos autoriai.

„Vėjo!3“ bus leidžiamas kas ketvirtį, tačiau šiais metais numatomi du numeriai – sezono pradžioje (gegužė – liepa) ir sezono pabaigoje (rugpjūtis – spalis).

Pirmajame žurnalo numeryje pristatomos šio sezono regatos, analizuojamos vaikų buriavimo mokyklų problemos, buriuotojų diplomavimo tvarka, rašoma apie naująjį Šventosios uostą ir galimybę Šventąją išlaikyti burlentininkų traukos centru, keliautojas Andrius Varnas dalina patarimus, ką būtina žinoti, plaukiant per Atlantą, laivų statytojas Darius Vinkevičius pasakoja, kaip statė savo svajonių jachtą, o septyniasdešmties metų buriavimo patirtį turintis Jurgis Kovas prisimena, kokios regatos buvo prieš pušimtį metų.

Žurnalas „Vėjo!3“ įneš naujų vėjų į buriuotojų ir leidžiančių savo laisvalaikį ant vandens bendruomenę.

 

Išsamesnė informacija:

Darius Gerasimavičius, tel. +370 602 17070, el. paštas

Osvaldas Kudzevičius, tel. +370 652 83221, el. paštas osvaldasmsk@gmail.com

Eglė Kasperavičiūtė, tel. +370 656 10787, el. paštas eglekasperaviciute@gmail.com