šventosios uosto regata informacinis pranešimas nr.7

Antrasis etapas.
Ryte skambina Klaipėdos uosto kapitonas ir dar sykį perspėja dėl sudėtingų išplaukimo sąlygų, vis minėdamas jau apdainuotus pramoginio katerio BEGA nuotykius ir “Žaibo ” vykdytą operaciją.

Pasitarimas 10 val.
“Žaibas” nesupranta  nurodymo , kad jam reikia paimti teisėjus ir parengti starto liniją…malasi forvateryje, laukdamas gal , kuri jachta užsės-ačiū dievui tai neįvyksta.
Galų gale teisėjai sulipa į raudoną bolidą ir šauna giliau į jūra nuo mūšos, kad startuoti butų kiek patogiau. Šį kartą ženklo nenuneša, kateris makaluojasi ant bangų…pradžioje morka  ir startas.


Sportinėje grupėje vėluodami 7 sekundes startuoja “MARIA” , užtat su genakeriu ir palikdama už savęs dičkius. Energingai kerta liniją “Arcturus”. Šioje regtoje atsipūtęs “Marius Bmw” niekur neskuba , yra kas į startą  vėluoja virš minutės…
Klubinėje grupėje geriausiai startuoja “Vilma” , “Norrsken” visiems duoda forų virš trijų minučių. Regatoje startuoja “Laukės pėda”, kuri dėl nuotykių seklumose mariose, nespėjo į pirmą etapą, bandys atsigriebti antrajame …
“Žaibas ” nurenka starto ženklą,  iškelia vyr. teisėją į krantą.Milvydas sausuma lekia užimti finišo pozicijas…
20 mazgų greičiu nulekiam lik jūroje pabirusių jachtų…
Labai smagiai prasinešti apžiūrint flotilę. Visi smagiai skrieja , daugelis su spinčiais. “Maria” ties Palanga vis dar palikusi visus už nugaros.Jos greitis apie 10 mazgų, vėjas apie 8 m/s, banga nesiekia metro….

Finišo ženklą išmetame toliau nuo vartų , norint kad jachtoms būtų patogiau finišuot, bet čia padarome meškos paslaugą ir teisėjui sunku įžiūrėti numerius, o regatos dalyviai nesuprasdami to nepraneša apie finišo kirtimą , kaip nurodyta instrukcijoje.
Atsiranda keletas jachtų kurios startuoja, bet neinformuoja teisėjų apie pasitraukimą iš distancijos, esama ir tokių, kurios neplaukdamos regatoje, taip pat kerta finišo liniją, įnešdamos painiavos…Antanas gerą pusvalandį sugaišta laukdamas godo….

Krante visi trepsi ir laukia rezultatų, čia kaip visada technika įgyja žmogiškasias savybes ir rodo charakterį, teisėjus gelbsti spec. kompiuteristas Andirus iš Piranijos …
Skuba daro savo ……

Apdovanojimuose dalyvauja Šventosios uosto vyr.operatorius K.Oginskas
Wiskio baro prizą “JURA” gauna Lietuva, už jaunimo ugdymą.
Įdulos narys iš Marius BMW gauna royal canin paketą, gal ugtels ir išmoks ne tik pagal kapitono komandą į jachtą išokti , bet ir šotus tampyti ar į stiebą lipti.

II etapą laimi visus fiziškai grupėje aplenkusi “Maria”

susumavus dviejų etapų rezultatus Maria ir Lokė surenka po 7 taškus….ir jachta laimėjusi etapuose turinti daugiau aukštesnių vietų tampa pirmesne, tad regatoje puikia pasirodžiusi “LOKĖ ” lieka ketvirta , treti “MARIA”, antri “Rondo”, Pirmi “Baltas”.
Kaip ir dera lietuvoje , kei tik tampi pirmas visi pradeda burbėti , kad balas ne tas , ar  ieškoti kur paslėptos sekmės šaknys.
“Baltas” šaunuoliai puikiai suplaukė.

Gaila “Arcturus” ir “Lokės ” kurie turėjo bėdų suplėšytos pavėjinės burės.
Klubinėje grupėje
pirmi
Šatrija
antri
PHeniks
treti
Aphroditė


Šventosios uosto regatos rengėjai „Tojana Team“ ir KBMK „Barių burės“ dėkoja regatos rėmėjams:


Klaipėdos valstybiniam jūrų uostui ir šventosios jūrų uostui – už nemokamą jachtų stovėjimą ir laivo „Žaibas“ pagalbą,

Viskio barui 1640 – už specialius prizus (jachtoms „Lietuva“ ir „Four Wind“ (Lenkija))

„Auksinėms kopoms“ – už prizus (jachtoms „Baltas“ ir „Šatrija“)

Gosail.lt – už prizą (jachtai „Vilma“)

VICI – už vaišes visiems buriuotojams

“Švyturiui” – už gaivinantį po regatos alaus bokalą

Ačiū regatos dalyviams …..

dar info:

lbs.lt

piranijos tinklapyje

foto bus pateiktos rytoj.