Af OFFShore Race

Prasidėjo

(Teksto daugiau, nei praeitoje naujienoje)

Ryte uostą paliko regatos dalyvės.
Viso dalyvavo 6 lietuvių jachtos, tik kaikurios užsiregistravusios kaip Švedijos atstovės, bet kapitonų pavardės viską išduoda.

Pagal vietinių orų pranešimus – vėjas iki 8 m/s, vakarop silpnės ir išliks pastovus. Auštant rytui vėl vėjas rims… O kursas visos regatos metu – pavėjui.

Deja, bet didžiosios jachtos švartavosi Stokholme, tad neteko jų išvysti, nors jos turėjo praplaukti pro Sandhamną į startą, bet to dar nemačiau (tikriausiai pražiopsojau).

Jachtos “Lietuva” įgula jūriniame konteineryje išsipakavusi nereikalingus daiktus (papildomą svor)į užėmė bene 1/10 jo vietos, na o kitą vietą užėmė apie 200 kitų jachtų įgulų daiktai.

Na o jei apie jachtą “Lietuva” daugiau, tai teko garbė su ja atvykti čia, į Sandhamną.
Pradžioj sėkmingai sudalyvavom “Žalčių karalienės” regatoje, I etape. Prieš finišą Vizbis pasitiko su prisišvartavusiu krovininiu keltu priešaky “Birka Paradise”. Pasivaikščiojus po miestą tuo ir įsitikinome (serai princai gerai supras kur lenkiu).
Kitą dieną po finišo vakare palikome uostą. Rūkas. Paryčiais pro jį visiškai prasiskverbėme ir džaugėmės nugalėję tą siaubingą drėgmę. Na ir pagaliau naktį atsidūrėme tuometiniame tiksle. Nuo pat Klaipėdos iki Sandhamno laviruotė.

Apie “Tojanos” žygius daug papasakoti negaliu, bet kiek žinau tiek parašysiu (gali būti nevisai tiksli informacija).
“Tojana” išplaukė iš Klaipėdos apie 13h. Judėjo link Liepojos, o po to šovė tiesiai į Stokholmą. Sandhamne asidūrė diena anksčiau nei “Lietuva”. Plaukė keturiese, dar du atskrido antradienį.
Teko ir įsirobšti į stiebą patikrinti vantų įtampą. Vaizdas iš viršaus patiko.
Apie “Tojana” kolkas tiek.

Dabar teliko tik laukti rezultatų. Naujienas papildysiu kiekvieną dieną iki regatos pabaigos. Jei bus surašyti rezultatai – perrašysiu čia.
O gudresni gali rezultatus stebėti patys http://race.ksss.se/en/Leaderboard/
tik, kad matytum savos komandos rezultatus reikia suspaudinėti porą klavišų bei paieškoti, kurioje grupėje jie yra, todėl ir duodu gudresniems (gudresniems kompiuterių sferoje žinoma).

Kol kas tiek. Nuotraukų yra, bet jos bus vėliau. Dar reikia perprasti Bitlo Mac’ą.

Emilis