Įspūdžiai iš vokietijos

Tojana viči jaunimo komandos nario Gintauto įspūdžiai iš Vokietijos
295762_10150274752461247_252300736246_7877728_7117963_n.jpgBuriavimas Vokietijoje

Taip jau nutiko, kad gavau pasiulymą keliauti savaitei į Vokietiją, ilgai nemąstes(kadangi tokie pasiūlymai ilgai nelaukia) sutikau. Nežinojau neisu kuo, nei ko, buvo pasakyta tik tai, kad išvykstame jau kita dieną ir varžysimės su skippi650 tipo laiveliais. Jau kitos dienos ankstų ryta atsirandu Klaipėdoje, kur susitinku su kapitonu Osvaldu Kudzevičiumi. Po trumpų pasiruošimo darbų patraukiame kelto link, kur paaiškėja ir kiti mūsų komandos nariai, tai Šarūnas Rutkauskas, žmogus, kurio dėka ir įvyko ši kelionė, Gintautas Minelga ir Valdas iš „Piranijos“. Visi linksmi ir puikiai nusiteikę, tad naktis kelte neprailgsta ir ketvirtadienio rytą išsilaipiname Kylyje. Po kelių valandų kelionės Osvaldo automobiliu pasiekėme Rostock‘ą, kuriame vyksta didžiulė šventė. Parodome vokiečiams lietuviškojo parkavimosi ypatumus – prisidengę vokiečių kalbos žinių stoka pasistatome automobilį prie Hanse Sail ofiso,pačiame šventės įkarštyje. Už keletos minučių pasirodo varžybų organizatorius Mike Knobloch , kuris aprodo visas strategines vietas, nuveža mus prie burlaivio „Santa Barbara Anna“ kuris pirklauso „Kelly family“ ir kuriame mes apsistosime šias kelias naktis. Taip pat Mike įteikia parkavimosi leidima, kuris priešingai nei mūsų sugebėjimai, nesuteikia tokių didelių galimybių. Penktadieni paaiškėja jog mūsų oponentai – Vokietijos ir Lenkijos komandos ir jog varžybos bus „Match Race“ tipo. Taip pat paaiškėja, jog Vokietijos komandoje olimpiečiai, o Lenkijos – olimpinis vicečempionas.Pirmasis plaukimas. Kaip paaiškėja truputi ne taip supratome starto procedūrą, tad lenkai greitai pasinaudoję mūsų klaida priartėja ir užtveria visas galimybes patekti į starto zoną, pralaimime net nestartavę, tačiau garbingai suplaukiame distanciją. Kova tarp vokiečių ir lenkų įspūdinga, varžovai verti vieni kitų. Suplaukiame dar du taip vadinamus „Round Robin“ ir jaučiame, jog tobulėjame, o tai ir yra svarbiausia. Pagal taškus vokiečiai pirmi, lenkai antri.

296994_10150274752401247_252300736246_7877724_3581847_n.jpg

Šeštadienį, prieš finalinius etapus, turime galimybės sudalyvauti didžiųjų burlaivių varžybose ir pabūti burlaivio „Wylde swan“ (http://www.wyldeswan.eu/) įgulos dalimi. Kaip patikino mūsų kapitonas(Captain hook), išsikeliame 1100m2burių ir kiekvienas pajaučiame, koks sunkus tai darbas. Užplūsta nepatirti pojūčiai, naujovės ir atsiveria dar gyvenime neregėti vaizdai. Burlaivis kuriame svečiuojamės atstatytas ir pilnai atnaujintas 2010 metais, greičiausias savo grupėje. Finišuojame treti.

Tik išsilaipinę ant kranto keliaujame į „Saling stadium“ kur mūsų jau laukia „skipiai“.Pagrinde kova vyksta tarp Vokietijos ir Lenkijos komandų, viskas sprendžiasi finišo tiesiojoje, kur vokiečiams kelią į finišą užstoja lenkų skipi, įvyksta bortų kontaktas, tačiau lenkai priverčia vokiečius bortu kliudyti ženklą, abipusis protestas, iškeliama žalia vėliavėlė. Apdovanojimų metu paskelbiama, kad pirmoji vieta skiriama abiejoms, Vokietijos ir Lenkijos komandoms, o prizas įteikiamas svečiams.Organizatoriai padėkoja visiems Hanse sail: Nations Cup 2011 dalyviams ir pakviečia varžybose vėl sudalyvauti kitais metais, kurios kaip tikimasi vyks jau Lenkijoje.Tą pačią dieną aplankome „Kogo“ tipo burlaivį atvykusį iš Klaipėdos „Arka“, kur mus maloniai priima kapitonas Viktoras ir pasiūlo pasilikti vakarui.

Sekmadienį turime laisvą dieną, o pirmadienį keliaujame į Sasnitz, iš kur kupini įspūdžių ir naujos patirties keltu grįžtame į Lietuvą.

Esu dėkingas visai kompanijai, su kuria keliavau, už kelionę, gerą laiką ir naują patirtį, taip pat Dariui Gerasimavičiui – Bitlui, kurio rekomendacijos dėka buvau pakviestas. Ačiū.