stiebai stiebai

Dla Starów wiatr był za silny
kartais ir žvaigždėms vėjo būna per daug
foto iš regatos Portlende…
apie”Jugnės” bėdą skaitykite toliau…

Trečiadienį vakare VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose pagalbos šaukiasi nevaldoma tapusi jachta „Jugnė“, kuria plaukė penki žmonės. Turėta žinių, kad stiprus vėjas plaukiojimo priemonę nuo kranto ties Nidos upių uostu nunešė apie 3-4 kilometrus.

Informacija apie įvykį nedelsiant buvo perduota Neringos užkardos pasieniečiams, kurie į nurodytą nelaimės vietą iš laivo „Madeleine“ pasiuntė greitaeigį katerį „Boomeranger“.

Netrukus jo įgula už maždaug 4 kilometrų nuo Nidos uosto aptiko pagalbos prašiusią jachtą „Jugnę“. Paaiškėjo, kad 51 metų Kauno gyventojui priklausanti plaukiojimo priemonė patyrė avariją – stiprus vėjas jai nulaužė stiebą ir ši tapo visiškai nevaldoma.

Tuo metu Kuršių mariose pūtė 16 metrų per sekundę vakaris, kilo maždaug pusantro metro bangos, o oro temperatūra siekė 19 laipsnių.

VSAT pareigūnai, įvertinę oro sąlygas ir bangavimą, nusprendė, jog artintis prie nevaldomo laivo ir iš jo mariose perkelti žmones į katerį būtų rizikinga. Kadangi kapitonui ir kartu su juo plaukusiems keturiems pramogautojams medikų pagalbos nereikėjo, nuspręsta avariją patyrusią jachtą lynu partempti į krantą.

Po valandos pasieniečių kateris ir nelaimės ištikta „Jugnė“ su pramogautojais saugiai prisišvartavo Nidos upių uoste. Gelbėjimo operacijos metu žmonės nenukentėjo.

info is lrytas.lt