vel apie Lietuva

 

“Lietuva” finišuoja.  Foto: Sail Training International

Klaipėdos miesto jachta „Lietuva“ laimėjo tarptautinę didžiųjų burlaivių regatą „The Culture 2011 Tall Ships Regatta“, kai ženkliai atitrūkusi nuo visų varžovų, rugpjūčio 31-ąją finišavo Gdynėje, aplenkusi artimiausią jachtą „Fujimo“(JAV) net 46 jūrmylėm!

Jachtos „Lietuva“ įgula, kurią sudaro net 7 jūroje debiutuojantys jaunuoliai (apie 16 metų) ir tik 3 patyrę jūrų vilkai, įskaitant kapitoną Osvaldą Kudzevičių, ne tik aplenkė visas savo „D“ klasės jachtas, bet ir visus didžiuosius „A“ klasės burlaivius, įskaitant olandų „De Galant“, lenkų „Dar Mlodziezy“, jūrų milžiną „Sedov“ iš Rusijos. Ženkliai nuo „lietuvaičių“ atsiliko ir Klaipėdos universiteto mokomoji dvistiebė škuna „Brabander“ (kapitonas V.Vizbaras), užėmusi „B“ klasėje antrą, o bendroje įskaitoje devintą vietą.

ARTIMIAUSI VARŽOVAI APLENKTI PUSDIENIU

Anot kapitono O.Kudzevičiaus, nuo Turku uosto Suomijoje iki finišo linijos Gdansko įlankoje ties Helio švyturiu jachta „Lietuva“ įveikė per 58 valandas. „Mūsų sėkmę šikart nulėmė teisingai parenkamos burės, atspėta vėjų krypties kaita ir optimali laviruotė. Tai ypač džiugina, nes Turku uoste startavome vos ne paskutiniai iš visų jachtų“,- sakė portalui PILOTAS.LT kapitonas O.Kudzevičius. Kapitonas gyrė ir jauną įgulą, kuri parodė puikias savybes, buriuojant audringoje jūroje, kur vėjo greitis siekė net 20 m/s.

Regata „The Culture 2011 Tall Ships Regatta“ prieš dvi savaites startavo Klaipėdos uoste, o jos galutiniai rezultatai bus žinomi, kai finišo liniją kirs visi burlaiviai, tačiau anot kapitono O.Kudzevičiaus, jau dabar aišku, kad „Lietuva“ iškovojo absoliučiai greičiausio lenktynių laivo titulą. Deja, perskaičiavus laivų rezultatus pagal naudingumo koeficientą, šįryt paskelbta, kad absoliučiu laimėtoju laikomas Gdynios jūrų akademijos burlaivis „Dar Mlodziezy“, septyniskart didesnis už „Lietuvą“. Jachta „Lietuva“, kuri birželį laimėjo pirmąją Šventosios regatą, didžiųjų burlaivių regatoje „Tall Ships Race“ dalyvauja jau kelintus metus ir yra ne sykį pasižymėjusi, tačiau ne taip ryškiai, kaip šiemet savo gimtajame uoste („Lietuva“ pastatyta Gdynėje).

RUSŲ „KRUZENSHTERN“ DEZERTYRAVO IŠ REGATOS SU TIKSLU

Įdomu, kad rusų barkas „Kruzenshtern“ (Karaliaučius) dezertyravo iš regatos ir atplaukė į Klaipėdą, kad uniformuota įgula galėtų palaikyti nelabai sirgalių turinčią Rusijos komandą Europos krepšinio čempionate. Gal taip pridengtas gėdingai prastas „Kruzenshterno“ dalyvavimas didžiųjų burlaivių regatoje, o gal tėra eilinis „taikus“ rusiškas jėgos demonstravimas Baltijos kaimynėms.

Šiandien Gdynėje prasideda baigiamieji regatos „The Culture 2011 Tall Ships Regatta“ renginiai, kurie truks net keturias dienas. Įdomu, kad lenkai labai veržliai gręžiasi į jūrą ir ne tik organizuoja daug marinistinių renginių bei projektų, bet nuo 2010-ųjų pilnai remia (Ščecino miestas) ir pačią tarptautinę „The Tall Ships“ regatą. Regatos nugalėtojų apdovanojimai sekmadienį.

tekstas www.pilotas.lt

gal kada ir šie jaunuoliai apatinėje nuotraukoje pratęs šias puikias tradicijas

 


gaal
da