Euroregatta 2012

Prabėgus porai savaičių ir nurimus aistrom, bandau išspausti keletą raidžių apie „Euroregatta 2012“.

1. Kelionė

Startavome penktadienį, 9:00 iš Vilniaus. Nuomotas „tautovežis“ Caravelle rieda puikiai. Jau po pietų sustojame Varšuvoje DECATLON parduotuvėje. Prisiperkame buriavimo pirštinių. Riedame toliau. Varšuvoje ir už jos beveik visi keliai remontuojami – ruošiamasi Pasaulio čempionatui. Kelių būklė tokia kad labai abejotina ar jie spės susitvarkyti iki pradžios. Naktį kertame Čekiją. Šeštadienio rytas pasitinka jau Austrijoje. Po to kailialupiai slovėnai (vinjetė 30 EUR už mėnesį – tiek Šveicarijoje metai kainuoja, nors degalai pas juos pigiausi ;-) . Ir štai – Kroatija. Į mariną Jezera atvykstame likus pusvalandžiui iki susirinkimo.

2. Marina Jezera

Išsitraukiame laivelį – numeris 4 – „Capricorn“. Laiveliai dar neišvalyti, todėl kai kas maudosi, kai kas deginasi – čia pietūs – niekas niekur neskuba. Pagaliau laivelis išvalytas, galime apžiūrinėti. Pastebime – stiebas palinkęs į dešinę – aptarnaujantis personalas per naujo styguoja vantus. Mes rišame numerius, klijuojame ant borto reklamą. Pro mus plaukia vatoks grožis:

 

Šalia rusų komanda sumoka narui 100 EUR kad nušveistų dugną – rimtai ruošiasi. Pagaliau viskas – plaukiame išbandyti laivelio. Benetau First 35 bėga smagiai, gerai klauso vairo. Grįžtame patenkinti, ruošdami vakarienę, klausydami „Leningrad“. Rytoj pirma regatos diena, dar reikia perplaukti į marina Kremik. Keliamės 5:30 ir po pusvalandžio pajudame.

3. Pirma regatos diena

11:30 jau prisišvartuojame. Įvyksta pasitarimas: bus du plaukimai up-down, priešais Primošteną, startas prieš vėją, viršutinį ženklą imti kairiu bortu, trys ratai, startas bendras visoms grupėms.

 

Dažomės kovinėmis spalvomis. Vėjo 16-22 mazgai. Nemažai laivų rifuojasi. Į pirma startą vėluojame apie minutę. Dauguma nueina į dešinę, mes į kairę. Po poros vendų jau į ženklą. Prie jo priartėjame antri iš grupės, jau imam… deja pritrūko metro, liečiame ženklą, 360 ir praleidžiame keturis laivus, du iš savo grupės. Antrame rate niekas nepasikeitė, tik pasirodo jau reikia plaukti ne tris o du ratus. Finišuojame ketvirti.

Antrą startą irgi pramiegame, bet jau ne taip baisiai (kairėje kyšo mūsų nosis):

 

Nieko ypatingo nebuvo, plaukėme ramiai, ir atplaukėme treti.

Grįžtame i mariną, prausiamės, atidarymas, vakarienė ( jei tai galima pavadinti), grupė „Leningrad“, alus ant pirso, čekų žalias likeris, lenkiškas „Pan Tadeusz“, „rebiata – ja prišol na zov muzyki“, pokalbiai, ginčai… fiesta tesėsi…

TEXTO autorius:

tai ką ARONAS dar prisiminė