Rescore balo naudotojams

Atnaujintas www.rescore.org
V.Tamkvaitis patikslino balus ir jie bus naudojami tokie kokie nurodyti svetainėje. Pridėta nuoroda “versija spausdinimui”.  Buriuotojai turės galimybę atsispausdinti “sertifikatą”,  kurį galės pateikti teisėjui.

http://www.rescore.org/index.php?single_jachta&boatId=10

Sveiki buriuotojai,

Manau daugelis jūsų mane pažįsta, nepažįstantiems prisistatysiu – esu Vilius Tamkvaitis, reScore sistemos iniciatorius ir administratorius.

Suvokiant, kad Stabinio jolių išlyginamoji formulė netinkama šiandieniniai buriavimo specifikai, surinkau žinomus skandinaviškos LYS sistemos balus. Norėjau palyginti, kaip žinomi LYS balai koreliuojasi su faktiniais distancijų įveikimo laikais ir Stabinio formule. Gautus rezultatus pristačiau pirmojoje LKRT konferencijoje juodkrantėje. Jei trumpai, tai LYS sistemos tikslumas yra daug daugiau, nei patenkinamas klubinių regatų rezultatų skaičiavimui, o Stabinio formulė su faktiniais rezultatais nelabai turi ką bendro.  LYS sistemos pritaikymo nauda buvo neabejotina. Visgi 1/3 jachtų modelių buvo nežinomos LYS, taip ir gimė reScore. Kuri lygindama jachtų, kurių LYS koeficientai žinomi su jachtų kurių koeficientai nežinomi, faktinius distancijos įveikimo laikus, jachtoms neturinčioms LYS koeficiento priskiria vienokį ar kitokį išlyginamąjį koeficientą.

reScore tai pagalba kolegoms Buriuotojams, kurie kaip ir aš mėgsta “gainiotis”, bet neturi galimybių lenktyniauti aukštesnio lygio ORC laivyne. reScore jau pats pavadinimas padiktuoja keletą esminių reScore elementų: Balas yra nemokamas; Balas yra skaičiuojamas pagal faktinius distancijos įveikimo laikus – nustatomas empyriškai (tokiu principu veikia ir skandinaviškoji LYS sistema).

reScore figūruoja dviejų tipų koeficientai:

  1. Skaičiuoti – koeficientai, kurie skaičiuojami pagal faktinius distancijos įveikimo laikus
  2. Žinomi - iš LYS duomenų bazės paimti koeficientai

Tuo atveju, jei LYS koeficientas yra Žinomas jis niekada nėra keičiamas Skaičiuotu koeficientu. Vienintelis atvejis, kai koeficientas yra keičiamas, tai situacija, kai jachta buvo pakeista iš esmės. Vienintelį kartą balas buvo pakeistas jachtai “Baraka”, modernizuotas kylis ir pakeistos apiburinimo proporcijos niekaip neleidžia traktuoti šios jachtos, kaip stadartinės.

Prieš Pilypo regatą, dėl mano klaidos atnaujinant duomenų bazę www.rescore.org įsivėlė klaida. Visų jachtų, balai buvo rodomi, kaip skaičiuoti. Natūraliai visų jachtų, kurių balai žinomi LYS, savininkai, kapitonai ir įgulos liko nustebinti tokiu staigiu koeficiento pasikeitimu. Ypač tiems kuriems koeficientas pasikeitė į blogą. Deja šią programavimo spragą radau tik pamatęs publikuotus Pilypo regatos rezultatus.

Suprantu, kad šis klaidos išviešinimas nesumažins kartėlio, kurį sukėlė šis sistemos sutrikimas. Visgi noriu visus nuraminti, kad jachtų, kurių koeficientai žinomi LYS sistemai koeficientai nebus keičiami. Norėčiau paprašyti, kad šių jachtų savininkai ar kapitonai susidūrę su balo pasikeitimu nedelsiant informuotu mane ar regatos teisėjus, nes ši situacija greičiausiai rodo atsiradusią klaidą.

reScore vizija, tai išlyginimo sistema, kurią kuria ne mokslininkai, o regatose startuojantys Buriuotojai. Todėl, jei reScore lentelėse radote klaidų ar Jums įtarimą keliančių momentų, nesivaržydami informuokite mane. Dar nesulaukiau klausimo į kuriuos būčiau atsakęs ar atsižvelgęs. Jei neatsakiau į Jūsų užduotą klausimą – atsiprašau ir esu tikras, kad taip nutiko ne todėl, kad man neįdomi jūsų nuomonė, o dėl kitų aplinkybių. Esu tikras, kad nesu vienintelis buriuotojas galintis užsiimti šių duomenų apdorojimu. Todėl jei manote, kad galite prisidėti prie šios sistemos vystymo, esate laukiami.

Vilius Tamkvaitis
+370 606 20901

LKRT.LT INFO