trakuose reanimacija? ar tikrai?

Trakuose optimistų varžybos?
Tai miražas…
Ne.
Privati iniciatyva ir puikus rezultatas
Virš trisdešimt optimistų ežere…
KIEK JŲ IŠ VILNIAUS BURIAVIMO CENTRO – nei vieno
KIEK IŠ “SIETYNO” SPORTO MOKYKLOS -  Kelių tėvų vaikai savo iniciatyva

DIDELIS AČIŪ ORGANIZATORIAMS KURIE KURIA ŠĮ PRECEDENTĄ IR RENIMUOJA VAIKŲ BURIAVIMĄ GALVĖJE
TIKIUOSI RUDENS REGATOJE BUS ATSTOVŲ IR IŠ MINIJOS JACHTKLUBO…

tekstas paimtas iš trakieti.lt

Gegužės 25-27 d. Trakuose įvyko pirmoji vaikų buriavimo regata „Trakai 2012“. Ją organizavo Trakų buriuotojų klubas, įsikūręs laisvalaikio ir verslo centre „Kempingas slėnyje“.     Trakų ežerai puikiai tinka vaikams mokytis buriuoti, bet dėl įvairių priežasčių vaikų buriavimo mokyklos Trakuose nėra jau daugiau kaip dvidešimt metų.

Siekdamas parodyti, kad Trakuose esantis Galvės ežeras puikiai tinka ne tik mokytis buriuoti, bet ir sportinėms regatoms, klubas į Trakus pakvietė Kauno, Neringos ir Klaipėdos buriavimo mokyklų atstovus . Dėl labai įtempto vaikų buriavimo varžybų grafiko teko įrodinėti, kad Trakuose gali vykti respublikinės buriavimo varžybos ir čia tam yra puikios sąlygos.

Regatai pasibaigus buvo akivaizdu, kad šventė pavyko. Trakų mieto gyventojai ir svečiai pamatė įspūdingą reginį: tris dienas – nuo penktadienio iki sekmadienio – Galvės ežere jaunieji buriuotojai varžėsi stengdamiesi suvaldyti vėją.

Iš viso regatoje startavo trisdešimt šešios jachtos, įvyko penki plaukimai. Nuo pat varžybų pradžios pūtė permainingas vėjas, tad kova buvo įnirtinga iki paskutinio plaukimo.
Paskutinę varžybų dieną vyko maratono plaukimas. Trakų miesto gyventojai ir svečiai galėjo iš arti pamatyti, kaip profesionaliai jaunieji buriuotojai valdo savo jachtas ir kiekvienas iš jų stengiasi laimėti varžybas. Vienas iš distancijos ženklų, kurį buriuotojai turėjo apiplaukti Galvės ežere, buvo visai šalia Trakų pilies.

Regatos dalyviai kartu su tėvais turėjo galimybę apsilankyti Trakų istorijos muziejuje, iš praplaukiančios jachtos pasigrožėti Užutrakio dvaro sodyba. Kauno buriuotojai juokavo, kad tokio švaraus vandens ir nepakartojamo kraštovaizdžio, kokį matai buriuodamas Trakuose, daugiau Lietuvoje nėra.
Po varžybų regatos nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti prizais ir atminimo dovanomis.

Nuo pat pradžių regatos organizavimo idėją palaikė ir prizus nugalėtojams įsteigė Trakų rajono savivaldybė, laisvalaikio ir verslo centras „Kempingas slėnyje“, kuriame gyveno, maitinosi ir puikiai laiką leido regatos dalyviai ir jų tėvai.

Trakų buriuotojų klubas tikisi, kad ši pirmoji regata „Trakai 2012“ taps tradicinė ir kasmet joje startuos vis daugiau vaikų.

Regatos nugalėtojai ir prizininkai

„Optimist“ klasės (A) jachtų grupė:

1. Radvilas Janulionis
2. Kostas Stankus
3. Matas Sabaliauskas

„Optimist“ klasės (B) jachtų grupė:

1. Deimantė Jarmalavičiūtė
2. Augustas Gataveckas
3. Kajus Valenta

„Laser“ klasės jachtų grupė:

1. Ričardas Anskaitis
2. Kotryna Kašėtaitė
3. Rapolas Stankus

Maratono plaukimas

„Optimist“ klasės (A) jachtų grupė:

1. Radvilas Janulionis
2. Kostas Stankus
3. Matas Sabaliauskas

„Optimist“ klasės (B) jachtų grupė:

1. Kajus Valenta
2. Deimantė Jarmalavičiūtė
3. Rūkas Strelčiūnas

„Laser“ klasės jachtų grupė:

1. Rapolas Stankus
2. Algis Nasvytis
3. Kotryna Kašėtaitė