Mingės vaikų ir jaunimo stovykla 2012

Birželio 10d. prasidėjo jau antroji Mingės vaikų ir jaunimo stovykla. Šiais metais buvo 2 stovyklos pamainos. Pirmojoje pamainoje susirinko 15 stovyklos dalyvių. Susirinkusius jaunuolius treniravo patyrę buriuotojai Saulius Veselauskas, vienintelis tarybų sąjungos Optimist klasės čempionas Lietuvoje Gintaras Jaškūnas bei stovyklos organizatorius ir jachtos “Tojana” kapitonas Darius-Bitlas Gerasimavičius.

Visi stovyklautojai buvo apgyvendinami jachtose.
Kiekvieną dieną vaikai buvo maitinami 5 kartus per dieną.
Pusryčius, pietus ir vakarienę kasdien atveždavo kavinė “Kuršiai” iš Kintų, o priešpiečiams ir pavakariams būdavo šviežios ir labai gardžios bandelės.
Mingės klubas turėjo 4 optimistus ir 1 luč-2, su kuriuo plaukė jau vyresni.
Kiekvieną dieną vykdavo keli plaukimai po pora valandų.
Buriavimas vykdavo Minijos upėje, tik kartais išplaukdavo jachta “Tojana” į Kuršių marias.
Paplukiot teko net ir patiems mažiausiems.
Be buriavimo dar buvo stalo tenisas, filmų vakarai bei žaidžiamas futbolas.
Savaitgalį vykusioje Lietuvos buriavimo Taurės II (Drevernos) etape pirmą kartą dalyvavo atstovai iš Mingės klubo.
5 dalyviai atkakliai kovojo su atšiauriomis oro sąlygomis ir pasiekė neblogų rezultatų.
Kiti stovyklautojai varžėsi Minijos upėje.
Sekmadienį išvyko dalis pirmos pamainos jaunuolių ir atvyko antroji pamaina.
Šį kartą buvo jau 25 stovyklos dalyviai.
Antrosios savaitės pradžioje pagausėjo laivelių.
Plaukioti jau buvo galima 8 optimist’ais, 2 kadetais, 2 luč’iais ir 1 luč-2.
Išplaukiama buvo jau ne tik Minijos upėje, bet ir Duobelėje, kur daugiau vietos ir vėjo.
Bet kai kuriems buvo per sunkios sąlygos, dėl to kitomis dienomis į Duobelę išplaukdavo pažangesni, o ne tiek daug patyrę treniruodavosi Minijos upėje.
Tolimesnėm dienom bjurdavo ir oro sąlygos, tad teko ieškoti kitų užsiimimų.
Vienas iš jų – grilio vakarėlis.
Kiekviena stovyklautojų grupė sudarė reikalingų produktų sąrašą.
Viskas buvo nupirkta ir stovyklos dalyviai gaminosi patys sau maistą bei dalyvavo savadarbių patiekalų konkurse.
Jonines sutikome “KBMK Marių Burių” klubo joninių regatoje.
Vaikai buvo išskirstyti į jachtas ir varžėsi tarpusavyje.
Grįžę dalyviai buvo apdovanoti ir sutikti prie didžiulio joninių laužo.
Kitą dieną vyko stovyklos uždarymas.
Jaunieji buriuotojai atsisveikino su naujaisiais draugais ir iškeliavo namo.
Įspūdžiais dalinasi stovyklautojai:
Karolis Liugas:
Į šią buriavimo stovyklą važiavau antrą kartą. Kaip ir pirmąjį taip ir šį stovykla tikrai nenuvylė. Įgijau daug patirties, kuri pravers ne tik buriavime, bet ir visame gyvenime. Džiaugiuosi, kad šiais metais pagausėjo ir trenerių komanda, taigi nebuvo nei vieno vaiko, kuris nuobodžiautų. Žinoma, niekada neteks pamiršti draugų, su kuriais susipažinau čia, buriamo stovykloje.
Skomantas Stralkauskas:
Grįžau iš stovyklos namo… Bet prisiminimų ir įspūdžių, kurių patyriau per praėjusią savaitę niekada neužmiršiu. Pirmoji diena man buvo tik susipažinimas su treneriais ir draugais. Antroje stovyklos dienoje susipažinau ant kranto, kaip reikia valdyti „Optikus“, o vakare išplaukiau paplaukioti. Buvo smagu, bet šitas laivelis man buvo per mažas. Tad trečią dieną mane treneriai mokė plaukioti su „Kadetu“ – sekėsi neblogai. Ketvirtadienį visi plaukėme į Duobelę. Ten sekėsi nelabai gerai, kol pradėjau suprast,i ką kaip daryti. Po kiek laiko plaukiojimo, per vendą mes su Miku apsivertėme. Jį treneris nuplukdė į jachta „Tojana“, o aš turėjau atstatyti laivą. Man buvo šiek tiek sunku, nes niekad to nedariau, bet jį sėkmingai apverčiau. Man buvo labai šalta, bet kai aš buvau nugabentas į jachtą, aš persirengiau ir per tam tikrą laiko tarpą apšilau. Penktoje stovyklos dienoje buvo grilio vakarėlis. Mes turėjom padaryti valgyti be niekieno pagalbos. Tad surašę ant lapelio kokių produktu reikės, padavėme vadovams. Vadovai tuos produktus nupirko. Mūsų komanda „Žuvys“ ruošė vištienos file, tad viską padarę padėjom į šalį, kad įrūgtų. Per tą laiką žaidėme orientacinius žaidimus. Kai atėjo laikas, visi iš eilės pradėjome kepti ant griliaus mūsų pačių patiekalus. Ir kai iškepėme, davėme komisijai paragauti ir įvertinti patiekalą. Mūsų patiekalas užėmė antrą vietą. Šeštoje stovyklos dienoje žadėjome surengti varžybas, bet dėl prasto vėjo jos buvo atidėtos. Labai gaila. Vakare buvome išplaukę su jachtomis į regatą. Aš plaukiau su “Artesija”, tad man buvo labai smagu. Tik gaila, kad nepaimėme prizinių vietų. Bet reikia mokėti ir pralaimėti. Paskutinėje stovyklos dienoje įvyko stovyklos uždarymas. Stovyklą uždarėme su labai gera nuotaika. Tad lauksiu kitų metų, kad galėčiau vėl grįžti į šią stovyklą.