Kauno miesto čempionatas

Praeitą savaitgalį, rugpjūčio 25-26 dienomis, Kaune vyko miesto čempionatas.

Varžybose, kaip visada, dalyvavo 470, laseriai, finai, burlentes ir optikai..

Bent jau mums pasiruošimas prasidėjo prieš kelias dienas, kai pasiilsėję po Gardos nuotykių puolėme ruošti iš trenerio pasiskolinto stiebo(mūsų senasis sulūžęs, laukiam naujo). O kadangi naujasis buvo visai plikas, tai teko daug grežti ir kniedyt  kol visas detales nuo senojo perkelėm ant paskolintojo.. Galiausiai suvėrę visus falus esam pasiruošę..

Būtina paminėti, jog per paskutinę treniruotę prieš varžybas dar pasivartom(vėjo pūtė daug), įsitikinam kaip nusekęs vanduo – apsivertus stiebas jau sminga į dugna, taip pat du ekipažai, Andriaus ir Aisčio, susiplėšo stakselius, o Emilis dar užsidirba neblogą randelį ant sprando, nukritęs besiverčiant ant štago..

Galų gale ateina varžybų rytas.. Startas 12h. Kaip visada, pirmieji jachtklube – semiorkistai. Visi matuojasi, tvarkosi prie laivų, gąsdina varžovus.. Po truputį pradeda rinktis ir kiti, bet vėjo kaip nėra, taip nėra.. Kol galiausiai yra iškeliama morka ir startas atidedamas! Toliau seka vėl laukimas, bet nuo to vėjo nepadaugėja ir kažkur apie 15h šeštadienio plaukimai yra atšaukiami – visi paleidžiami namo.. Pradeda kylti abejonės ar varžybos išvis įvyks, nes reikia bent trijų plaukimų, o sekmadienio prognozės irgi nedžiugina.

Sekmadienis. Šį kartą startas dar anksčiau – 11h, tačiau paskutinis gali būti duotas ne vėliau kaip 14.30.. Tie trys plaukimai atrodo dar nerealesni – iš ryto visas miestas ir marios skendi rūke.. Tačiau per kelias valandas jis išsisklaido ir pradeda pūst šioks toks vėjukas. Taigi, visi varomi ant vandens..

Pirmi turi startuoti semiorkistai, tačiau startas  nepavyksta – vėjas vėl dingsta. Po šiek tiek laukimo duodamas antrasis, šį kartą jau sėkmingas. Plaukimas trunka apie 1h 20min, tačiau vistiek įvyksta fotofinišas, mes pirmi įkišam nosį prie vėlevėlės ir laimim plaukimą, o Antanui su Ryčiu, beveik visą plaukimą pirmavusiems, tenka tenkintis antra vieta. Trečias – Aistis su žmona Asta. Pergalės skonį apkartina tik tai, jog gauname protestą nuo Andriaus, apie kurį truputęli vėliau..

Antrasis plaukimas sutrumpintas ir tetrunka tik 40 min. Jį laimi Aistis, prie jo prilipę antri finišuoja Nerijus su Galaburda, o mes atsilikę keliais korpusais treti. Prieš tai truputėli pasivendavę ir apgynę ją nuo po mūsų finišavusių Antanu su Ryčiu.

Trečiasis ir paskutinis plaukimas netrumpintas, bet dėl pakilusio vėjo teužtrunka 50min. Šį plaukima man norint laimėt pirmą vietą reikia aplenkti Aistį ir labai neatsilikti nuo Ryčio. Pirma kilpa atrodo ne kaip, plaukiam ketvirti, tačiau per kitą išsikapstom į antrą ir trečioji tik formalumas, Rytis jau nebepavejamas, mes irgi.. Taigi, bendroje įskaitoje aš su Justu pirmas, Antanas su Ryčiu antri, Aistis ir jo žmona treti. Bent jau taip turėjo būti, kol Andrius nenusprendė paįvairinti nuobodžių varžybų keletu protestų..

Protestai. Iš viso du – nematytas kiekis varžyboms! Prieš mane ir Aistį, o protestuoja Andrius. Pirmasis eina Aistis, kuris nedavė kelio plaukdamas kairiu prieš startą. Aistis nesiginčijęs sutinka su pažeidimu ir gauna dsq. Toliau mano eilė, aš nenusiteikęs taip lengvai pasiduoti, nes pralaimėję būtume nukritę į 4 vietą.. O problema buvo ta, kad nedaviau kelio prie ženklo, nes maniau, kad mes su Andrium nebuvom laiku susirišę. Išdėstom savo versijas ir po šiek tiek laukimo teisėjai pritaiko taisyklę, jog jeigu yra abejojama ar susirišimas įvyko laiku ar ne, skaitoma jog jis įvyko nelaiku. Taigi, aš laimiu protestą ir išlaikau savo vietą, o  Aistis dėl pralaimėto nukrenta į ketvirtą, praleisdamas Nerijų su Galaburda. Taip ir baigiasi tokios ne visai įprastos varžybos :)

 

Galinė rikiuotė:

1. Ignas ir Justas

2. Rytis ir Antanas

3. Nerijus ir Galaburda

4. Aistis su Asta

5. Emilis ir Andrius

6. Mantas su drauge

 

3 thoughts on “Kauno miesto čempionatas

  1. Oi Ignai Ignai, reiks vėl man pradėt straipsniukus rašyt..
    che che

Comments are closed.