Tęsinys

Taigi, štai ir antroj mūsų nuotykių Italijoje dalis..

Pirmąją galite rasti čia!

Po poilsio dienos atėjo ketvirtoji varžybų diena. Ją pradėjo trenerių pasitarimas, per kurį buvo nuspręsta plaukti tris plaukimus, nes ateinančias dienas žadėjo mažokai vėjo. Nors ir atsidūrėme sidabriniame laivyne, tačiau konkurencija pasijuto dar labiau, visi dar labiau stengiasi, kiekviena klaida kainuoja po porą pozicijų. Galų gale užimam 33, 35, 36 vietas, o kolegos – 34, 38, 35. Dėl to juos aplenkiam bendroj įskaitoje, bet į priekį praleidžiame prieš tai pasodintus į vietą bulgarus.. Ir vėl dvi lietuvių komandos atsiduria gale..


Bet nieko, nauja diena, nauji startai. Pirmasis – tiesiog fantastiškas palyginus su buvusiais, artimiausi konkurentai puse korpuso palikti už nugaros, švarus vėjas ir pnš., tačiau nenuplaukus ne keliasdešimties metrų signalizuojamas kažkur įvykęs masinis falštartas, keliama juoda vėliava ir skelbiamas naujas laikas. Šį kartą taip gerai nepasiseka, vos neįvairuoju į falštartą, tačiau viskas baigiasi gana neblogai ir finišuojam 28, kiti – 32 vietoje. Prieš antrą plaukimą aprimsta vėjas, aplink kalnų viršūnėse tvenkiasi debesys, tačiau startas duodamas ir po pirmos laviruotės, pirmo ženklo už savęs matome dar nematytą varžovų kiekį.. Panašiai pasijunta ir kolegos Andrius su Emiliu. Deja, šis džiaugsmas ilgai netrunka, vėjas susisuka 180 laipsnių, fordakas virsta laviruote ir varžybos iškart yra nutraukiamos. Na, bent jau plaukdami namo paskraidome, tai ant su lietum atėjusių škvalų, tai tempiami kateriu, vėjui visiškai išsijungus.. :) Vakare, grįžus namo, jaučiamas šioks toks pagyvėjimas, vis tik rezultatai pasitaisė, šiokia tokia pažanga..

Penktoji varžybų diena prasideda ankstyvu kėlimusi, palapinių pakavimųsi ir paskutinio maisto “damušinėjimu”. Galiausiai išvykstame iš svetingojo kempingo “Al Saličio” į jachtklubą suplaukti paskutinio plaukimo. Atvykę laukiam ir laukiam, vėjo kaip nėra, taip nėra.. Vis dėlto po kelių valandų atidėto starto, nors varžybų teisėjai net nepasivargino morkos iškelt, duodamas signalas išplaukt. Nupliumpsim gerą galą, kol galiausiai pakyla vėjas ir galima startuot. Ir nors labai norėjosi paskutinį plaukimą pasirodyti geriau, tačiau finišuota 32 vietoje, o Ruonio komandos rezultatas – 36 vieta. Taip pat verta paminėti, kad tą plaukimą žydrąjai lietuvių semiorkei plyšta “brasilofkė” ir dėl apmaudo, ko gero ir tingumo(visai nedaug iki finišo buvo likę),  ji lieka nesusitvarkyta.. Grįžtam į krantą, susipakuojam laivus ir į uždarymą, tačiau jam įpusėjus nuo kalbų neatlaiko nervai ir maunam namo.

Kelionė namo: dar tą pačią dieną išvažiuojam iš Italijos ir naktį pasitinkame Austrijoje. Rytą pasiekę sieną ir sušlamštę po vokišką dešrelę šturmuojame Vokietiją ir naktį pasitinkame jau Lenkijoje. Na, o ją kitą dieną  perskrendam kaip ant sparnų ir pagaliau NAMAI..

Taigi, pabaigai dar kartą jaunieji buriuotojai norėtų padėkoti visiems prisidėjusiems prie šitos kelionės, o ypač Antanui su Ryčiu, kurie paaukojo savo atostogas bei pademonstravo didžiulę kantrybę besitvarkant su mumis.. AČIŪ!

Oficialios nuotraukos
Dar nuotraukėlių..

Ir dar foto

Galutiniai rezultatai