atskleista paslaptis?

Bermudu trikampis – kas tai? Pragaras žemeje ar vartai į kitą pasaulį? Klausimu apie Bermudu trikampi esti daug, tačiau kuo labiau į tai gilinamasi, tuo paslaptingesnė bei nesuprantamesnė šį pasaulio vieta atrodo.

1780-aisiais metais čia nuskendo pirmasis laivas, pavadinimu “General Gates”. Lyg ir nekeista, tokiu atveju laivininkystės istorijoje ne vienas šimtas, tačiau intriga buvo pasėta 1840-aisiais, praejus 60 metų po “General States” pradingimo, buvo rastas be įgulos nariu. Mokslininku manymu, vandenyno dugne gali būti daug kristalizuoto metano nuosėdų. Jei kas nors paveikia šias nuosėdas, metano dujos išsiveržia į paviršiu. Dujos sumažina vandens tankį ir išretina orą. Jei kylantys duju burbulai yra tokie pat kaip laivas arba didesni už jį, laivas skęsta. Toks pat neigiamas poveikis daromas ir lėktuvams: kai jie įskrenda į tirštą metano debesį, pakilusi virš vandenyno, dėl deguonies stygiaus sustoja ju varikliai.
1945m. gruodžio 25 d. pakilo 5 bombonešiai “Flight 19“. Lėktuvo įgulas sudarė 3 žmonės, pakilus tankus kamuoliniai debesys kabojo 2500 pėdu aukštyje, vėjo greitis buvo apie 35 m/s. Apie 16 val. gavus pranešimą, buvo galima suprasti, kad eskadrilė pamete kursą, o vadas nežino kaip grįžti į bazę. Dingus ryšiui nebebuvo jokiu vilčių išvysti lėktuvus, nes kaip tik tuo metu turėjo baigtis jų atsargos. Tą patį vakarą, surasti dingusia penkiu lėktuvu eskadrile, iš Floridos oro uosto pakilo patrulinis lektuvas „Martin Mariner“, o jo lakūnai pastebėjo ore įvykusi sprogimą. Šio lėktuvo nuolaužu taip pat niekas nepastebėjo.
Dauguma pilotų ar laivų kapitonų prieš dingstant ryšiui pradeda skųstis, kad prietaisai iki tol veikė be priekaištu, pradeda neveikti ar suktis it pašėlę. Tačiau pasitaiko atveju, kai iki lemiamo momento, negaunama jokio signalo. Taipogi, dauguma ten buvojusiu žmoniu tikina, kad leistis į kelionę per Bermudų trikampį yra tikra savižudybė, nes orientyru toje teritorijoje praktiškai nėra, tad daug lėktuvu krenta žemyn išsekus kuro atsargoms. Taigi, kas kaltas? Antgamtiškos jėgos, infragarsas, magnetizmas? Dėja, kol kas tai neįminta mįslė, tačiau, galbūt greitoje ateityje paaiškės šį baugios teritorijos paslaptis

Australų mokslininkai tikina atskleidę Bermudų trikampio paslaptį ir perspėja turistus vengti kelionių per šią vietą

Virš paslaptingojo Bermudų trikampio dingstantys lėktuvai ir skęstantys šiuolaikiniai laivai daugiau nebėra paslaptis, tikina Australijos Monašo universiteto mokslininas John Joseph Monaghan ir jo studentas David May. Jie paskelbė naują Bermudų trikampio paslapties hipotezę ir perspėja keliautojus būti atsargiais šioje Žemės vietoje, skelbia universiteto svetainė Monash.edu.au.

Visa paslaptis, anot mokslininkų, slypi pačioje teritorijoje, kurioje yra vadinamasis Bermudų trikampis. Pasirodo, prieš daugybę šimtmečių toji vieta buvo itin aktyvi seismiškai ir joje veikė galybė įvairaus dydžio ugnikalnių. Vėliau, Žemės plutai nurimus, senovinių plutos įtrūkių vietoje susikaupė didelis kiekis metano hidrato dujų. Pasak mokslininkų iškeltos hipotezės, išsilaisvinančios iš natūralių žemės plyšių dujos susikaupia į didžiulius burbulus, kurie karts nuo karto kyla į jūros paviršių. Būtent šie milžiniški metano dujų burbulai ir yra pagrindinė daugybės paslaptingų ir mirtinų katastrofų priežastis Bermudų trikampyje.

Mokslininkai savo teoriją tikrino ir kompiuteriniais modeliais ir praktikoje. Jų skaičiavimai parodė, jog bet kuris laivas, patekęs į metano dujų burbulą, praras savo galimybę plaukti ir likti paviršiuje bei būtinai nusileis į jūros dugną. Be to, milžiniški metano dujų burbulai pavojingi net ir lėktuvams, mat jie gali taip paveikti jo variklį, kad šis mažų mažiausiai nustos veikęs arba iš viso sprogs.

Būtent todėl, praktikoje patikrinę savo teoriją, eksperimentuose naudodami lėktuvų ir laivų modelius, mokslininkai pataria turistams vengti kelionių per Bermudų trikampio teritoriją. Mat tik taip jiems pavyksią išsigelbėti nuo burbulų keliamo pavojaus.

Be kita ko, savo eksperimentus tyrinėtojai vykdė keletą metų. Dideliame vandens rezervuare jie modeliavo situacijas, kuomet dideli metano dujų burbulai kyla į vandens paviršių, kuriame plaukioja žaisliniai laivai. Pasirodo, jog jei laivas atsiduria tarp kylančio burbulo centro ir jo šono, jis visuomet nuskęsta. O štai žmonės, esantys tokiame laive ir patekę į burbulo centrą, visi žūsta nuo apsinuodyjimo nuodingomis dujomis.

Tokiu būdu, mokslininkas sukūrė tikrai dėmesio vertą, Bermudų trikampio paslaptį paaiškinančią teoriją. Tačiau su ja sutinka ne visi mokslininkai. Vis dėlto turistai, surizikavę kelionės metu kirsti paslaptingąjį trikampį, galėtų nusiraminti, jog nelaimes sukelia ne ateiviai ir milžiniška jūros pabaisa, tai viso labo tik senovės ugnikalnių liekanų aidas.

Majamio universiteto meteorologas daktaras D. Rutas nurodo, kad svarbiausia katastrofų tame rajone priežastis – vyraujančios ten meteorologinės sąlygos su joms būdingais nelauktais staigiais oro pablogėjimais palyginti nedidelėse erdvėse. Ten dažnai kyla viesulai ir uraganai. Štai 1975 metų gegužės pradžioje uraganas Fort Loberdeilo aerodromui ir buvusiems jame lėktuvams padarė trijų milijonų dolerių nuostolių, nežiūrint į tai, kad pačiame mieste nebuvo nė vėjelio.

Kaip mano Romas Raitas, JAV Kranto apsaugos 7-ojo rajono spaudos atstovas vienoje iš spaudos konferencijų, šis okeano sektorius, jeigu panagrinėtume jį įprastose ribose linijos viduje: Bermudų salos, Floridos pusiasalis ir Puerto Riko sala, – iš pirmo žvilgsnio pasižymi labai dideliu katastrofų kiekiu, bet, antra vertus, nereikia užmiršti, koks tankus čia aviacijos ir jūrų transporto kelių tinklas. Tūkstančiai laivų vagoja vandenis netoli nuo Floridos ir skraido tūkstančiai lėktuvų. Daugelį įvykstančių čia nelaimingų atsitikimų galima priskirti ypatingoms gamtinėms sąlygoms šiose vietose. Iš jų svarbų vaidmenį vaidina ir Golfo srovė, ir ryškiai juntamos kosmoso jėgos, sukeliančios netikėtas audras. Dėl didesnio negu daugumoje kitų Atlanto vandenyno rajonų kosminių jėgų “įsikišimo” Karibų jūros orai kartais nenuspėjami ir dažnai pilotus bei jūreivius stichijos siautėjimas užklumpa netikėtai.

Beje, dabar Bermudų trikampio rajonas ypač atidžiai stebimas iš dirbtinių Žemės palydovų. Greičiausiai tai yra svarbiausia priežastis, kad paskutiniuoju metu katastrofų skaičius šiame rajone sumažėjo.

taigi kolei kas kaskite sniegą iš kiemų…