pirmoji metų regata Elektrėnuose

Elektrėnuose ne vien Ledo ritulys

Savaitgalis Elektrėnai. Lyja lietus , dvelkia vidutinio stiprumo šiaurės šiaurės vakarų vėjas. Elektrėnuose sporto diena , buriuotojai rengiasi regatai.
“Burių paradas” – kiek sovietmetį menantis regatos pavadinimas, įtakos renginiui neturi.

Teisėjų brigada aktyviai rengiasi startams: Du greitaeigiai kateriai, (Bitlas vyr.teisėjas taip pat starto finišo teisėjas, Linas -Baobabas su Vilniaus jachtklubo kateriu Teisėjas atsakingas už ženklus ir distancijas, Eugenijus -Gustas teisėjo padėjėjas, Andrius teisėjo padėjėjas, varžybų sekretorė Jolanta ir starto finišo teisėjo asistentas Eduardas kateris super galingu varikliu ir itin komfortabilus su bimini , kas lietingu oru yra labai gerai., ženklus varžyboms suteikė “Gero vėjo klubas”,procedūrų vėlevėlės ir ekstra ženklai – NBA ir Poseidono klubaI).

Grupės ir distancijos: pirma startinė  katamaranai, jie plaukia ilgiausia distancija trikampis- kilpa, Mišri-distancija trikampis irfinišas prieš vėją, Trečioji optimistai- distancija kilpa tiesė dvigubai trumpesnė nei ankstesnių grupių.

Planuotą startą 12,30 v. tenka atidėti , nes lietus ir pirmosios regatos sumaištis daugeliui trukdo laiku viską parengti ir suskubti prie starto linijos. kai kam net reikia medžius pragenėti, kad jachtelė su pastatytu stiebu pasiektų slipą. Renginį aplanko lietuvos saygios laivybos inspekcija su puikiu Brigu 50 a.j varikliu. Baublys iskart prisiduoda parodydamas dokumentus ir gauna leidimą plaukti , magnus katerio popieriai taip pat tvarkingi, tad regatą aptarnaujantiems kliučių nėra. buriuotojai taip pat visi su liemenėmis ir inspektoriai lieka patenkinti.
Pirmieji startuoja katamaranai (trys Tornado ir vienas Gcat) pirmas startuoja Albinas, bet prie pirmo ženklo lyderiauja Aleksas su dukra , kuris nepalieka niekam jokių šansų, Alekso brolis finišuoja antras , albinas trečias, o Pranas su Ričardu , kaip anglijos lordai džiaugiasi ramiai apiplaukta distancija.

pirmas Aleksas antras Alekso brolis
trečias Pranas

Mišri grupė galėtų atstovauti Lietuvos juūreivystės muziejų , pirmu smuiku groja M-klasės jachta “Emkė” -sovietinė jolė, Du lazer 4,79 jaunikaičiai Antanas ir Dominykas dėl techninių gedimų nesugeba startuoti vienas nurauna rumpelio prailgintoją , kitas išplaukia su neužkištu baku ir prisemia begalę h2O), Finn jachta plaukia Super Pranas su įgulos nariu (dėl  svorio) jo finnas tikras antikvarinis stebūklas-medinis stiebas ir burės dar su SR raidėmis, dar startuoja Lazer standart – “Vandenis”, ir kompromisas 510 _”Rūta”.  Startas  labai jau savotiškas, teisėjai džiaugiasi, kad jachtos nors ir vėluodamos kai kas net penkias minutes šiaip taip pajuda į distancija. Emkė finišuoja pirma , vandenis antras , dvivietis finnas trečias o “Rūta” garbingai apiplaukia distancija užimdama ketvirtą vietą.

pirma Emkė antras Vandenis
trečias Finn

trečioji grupė – optimistai.Prie starto linijos išsirikiuoja Paulius V., Paulius N., Elzė, Gabrielė, Rūta , Milda ir Emilė(be konkurencijos, nes amžiaus cenzas kiįša koją.). Emilė startuoja geriausiai ir visą distanciją lyderiauja užmesdama ko ne trečdalį tiesės , antra finišuoja Elzė, trečias Paulius V. vėliau likę. Paulius V. gauna dsc nes lietė ženklą ir neatliko nuobaudos,
lietus lyja beperstojo su kintamu dažniu, vėjas kiek sėda.Nuspresta optimistams daryti keturis plaukimus o kitiems tris, varžybos įvyks ir bus suspėta į renginio scenarijuje numatytus varžybų nugalėtojų apdovanojimus.
Antrasis katamaranų startas -geriausiai startuoja Aleksas, Albinas turi bėdų su burėmis ir nusiima. Finišuojama ta pačia seka tik be Albino.Trečiam katamaranų plaukime broliai pasikeičia vietomis Aleksas lieka antras , o Gcat išlaužia korpusą ir pameta stiebą, tad distancijos nebaigia.
Mišri grupė savo stiliumi. Buriavimas nevien sportas- buriavimas tai romantika – ypač merkiant lietui.
Optimistams vyksta dar trys plaukimai, Emilė pirmą ženklą paėmus gauna užduoti “pakaučinti” jaunuosius optomistiečius ir tai duoda neblogų rezultatų, Rūta sugeba finišuoti trečia. Elzė su Milda bei Pauliumi V. kovoja dėl lyderystės. Pauliui V , galutiniame rezultate koją pakiša dsc, o stabiliausiai plaukusi pirmoji Elzė, antra Milda, trečias Paulius V.
Varžybos parodė, kad Elektrėnų buriuotojai turi daug entuziazmo , tai nuteikia optimistiškai . Noro yra -  buriavimo  įgūdžiai gerės. Katamaranai plaukia tikrai gan neblogai ir tikėtina rudenį vyks tikrai įdomi kova tarp Elektėniškių ir Dreverniškių, į kurią įsitrauks ir akėčių mėgėjai iš kitų miestų.
Optimistiečiai turėjo puikią progą susipažini su starto procedūra ir signalai. Labai buvo naudingas Emilės pkaukimas su pradedančiaisiais , jie galėjo matyti teisingus manevrus ir tai atlikti patys, taip pat tai leido suprasti kiek daug dar reikia dirbti norint gerinti lygi. Buvo šaunu , kad jaunieji buriuotojai nepabūgo ir neištižo esant pobjaurioms oro sąlygoms.
reikia tarti padėkos žodžius Vilniaus jachtklubui. Gerovėjos asociacijai.Elektrėnų savivaldybei, teisėjavusiems Jolantai, Linui, Gustui, Eduardui, Andriui ir žinoma klubui Poseidonas , visiems buriuotojams nepabūgusiems lietaus.

 

d