JAU PRABĖGO RUGPJŪTIS

Paskutinį vasaros mėnesį buvo gausu įvykių…

2013-08-25-0730

RUGPJŪTIS 1-4

Pirmiausia po Rs Fevų pasaulio čempionato vykome į Nidą , kur vyko Optimistų kuršių marių taurė: vėlavome (praleidom net tris plaukimus), NBA atstovavo Paulius Nasvytis ir Justas Petrulis.  Galiojo olimpinis principas dalyvauk, rezultatai nelabai nudžiugino , tik patvirtinome taisyklę , kad ne vien laivas veža-plaukta su srb ir nordeast optimistais.-tarpinė irgi būtina. Vaikinams tai buvo nebloga praktika.

KMR atskira tema: , ženklai be teisėjo ir kitos detalės , kurios reikalauja atskiro atsidėjimo ir aprašymo . Labiausiai strigo grupių sudarymas, kur skirtsymasneatitiko net  minimalių orc reikalavimu , sudarant grupes siekti, kuo mažesnio gph skirtumo ( pvz. puikia pasirodžiusi jachta “Arcturus” ir “Rondo” buvimas vienoje grupėje), Taip pat paduodant paraišką neatsižvelgta į jachtos dalyvės pageidavimą dalyvauti tam tikroje grupeje remiantis Cruizer-racer prieraču prie laivo konstrukcinjos ir tinkamu tai grupei  GPH. Na o kiek metų gali tęstis istorija , kai grupėse startuoja po keturis laivus ? Laikantis orc būtina – penki laivai .  Mano protestų gausa , matyt buvo  Perkaitimo išraiška po varginančios kelionės iš Italijos. Jų tiek nebųtų buvę, jei būtų ženklų teisėjai , o 77 taisyklė yra taisyklė, kur, burių ženklinimas yra ženklinimas, o ne išsigalvotas   ekonominis pateisinimas suprask mes vargšai leituviai perkam ka įperkam . Jei ženklas matosi ir yra fiksuotas foto ir video medžiagoje, nepasiteisinimas , kad numerio zetas nuplėštas, o protestas vėl ir vėl gali būti kartojams kiekviename plaukime jei pokyčių nerasta.  Race protesto komiteto sprendimas yra galutinis, koks netikėtas bebūtų, o jo ginčijomo procedūra neitin pakeltų LBS prestižą- tai lai šis protesto klausimas lieka ateities diskusijoms krante, ne sezono metu.

RUGPJŪTIS 7-8

image(3)

Vilniaus optimist čempionatas, jis vyko vykdant persėdimo varžybų formatą ir buvo smagu, kai NBA auklėtiniai aplenkė Miroslovo treniruojamus jaunuolius iš “Sietyno” sporto mokyklos. Varžybas organizavo Vilniaus olimpinio buriavimo centras “Žalgirietis”,jas aptarnavo keturių teisėjų brigada Algis Nasvytis distancijos teisėjas, Antanas Gerasimavičius starto finišo teisėjas, Kąstytis Jurevičius, sekretorius Andrius Vinkevičius, vyr. teisėjas Darius Gerasimavičius-btlz.

image

Vilniaus čempionu tapo Paulius Nasvytis , antras buvo Paulius Vinkevičius ir trečias Justas Petrulis. Labai nudžiugino talentingų vaikinų Luko ir Arijaus plaukimas. Šiedu jaunuoliai sudarė gerą konkurenciją NBA auklėtiniams. Na žinia jie turėjo vietos išmanymo ir svorio pranašumą, bet kas duota tai neatimsi , jai vaikinai rimtai susidomės buriavimu ir rimtomis treniruotėmis drauge su NBA, galima laukti rimtų pergalių.

RUGPJŪTIS  9-11

Jaunimo žaidynės Kaune. Geriausiai permaininguose šliautinio vėjo salygose sekėsi Pauliui Vinkevičiui , jis pateko į dešimtuką  B optimist grupėje ir liko devintas . Jei ne žioplos klaidos galėjo būti ir geriau. Lukas Čeika ir Arijus Toleikis debiutavo respublikinėse varžybose ir buvo smagu , kad ne tik apiplaukė distanciją, bet nedaug atsilikdavo nuo pirmo dešimtuko. Lukas liko vienuoliktas, Arijus tryliktas. Paulius Nasvytis plaukė A laivyne, svoris ir klaidos padarė savo: galutiniame rezultate rezultate už antro dešimtuko ribos. Labai neblogai  sekėsi Antanui Gerasimavičiui , kuris su Ramūno Bložės akademijai paskolintu lazeriu kelis plaukimus sugebėjo finišuoti 4 ir 9, galutinėje įskaitoje užimdamas 11 vietą, tai nuteikia optimistiškai , jei bus idėta dar daugiau darbo ir ryžto , turėtų pavykti ir dar aukščiau užkopti likusiose sezono varžybose.  Šiose varžybose buvo puikus teisėjavimas, geras  dalyvių saugumo patkrinimas. Principingas 77 buriavimo taisyklės laikymasis ( skirtingai nei KMR).

RUGPJŪTIS 13-18

1146441_707252452634773_1101120372_n

Stovykla Elektrėnuose, Susirinko 16 NBA aukėtinių. Labai smagu kad pagausėjo elektrėniškių.

image(2)

Vyko stovyklos varžybos kuriose pirmas buvo Paulius Vinkevičius , Antras Lukas Čaika, trečias Arijus Toleikis viso grupėje startavo 7. Labai smagu kad šioje grupėja vyko labai atkakli kova ir nugalėtojas paaiškejo tik paskutiniame plaukime. po trijų rezultatas tarp pirmaujančios trejulės buvo lygu, geriau finale pasisekė PAULIUI V. o Arijus pirmavęs po pirmų dviejų plaukimų varžybų pabaigoje kiek neatlaikė konkurencijos ir liko trečias. Lukas plaukė geriau varžybų viduryje ir paskutiniame plaukime labai nusigrybavęs tenkinosi antrąja vieta. su užuojauta teko stebėti sunkesniųjų plaukimus kur geriausiai sekėsi Pauliui N ir Elzei, Gabrielei , matyt, mielesnė Rs feva, tai po kelių gerų startų ir geros pozicijos prie pirmo  ženklo  (antra , trečia) -finišo linijoje teko pripažinti flotilės pranašumą.             B grupėje geriausiai sekėsi Aidui Banevičiui , Antras liko vėjo nepabūgęs Kasparas  Šiškaskas-22, trečias Marius Levickas.Laisvoje grupėje Pirmas Antanas (Lazer 4,7), Antras Dominykas (Lazer 4,7)ir trečia vietą užemė Milda su Rūta plaukdamos Lazer II. Pirmą kart debiutavo Andrius Vinkevičius su Lazer radial (tiksliau iš grabo luch sutvarkius per kelias dienas intensyvaus triūso). Buvo planuota išvyka į Platelius.Dėja dėl rezervacijos kambariams panaikinimo, šio ketinimo atsisakyta ,o anksčiau minėtos varžybos buvo sportinė kompensacija už savaitinį vaikų darbą ant vandens,

RUGPJŪTIS 23-25

1235138_707252792634739_1892144063_n

“Elektrėnų vėjo” regata vyko esant silnam ir vidutiniam vejui, Pirmas optimistuose buvo Paulius Vinkevičius ,image(4)

Antras Arijus Toleikis ir visus savo rezultatu nustebinčs jaunasi buriuotojas Aidas Banevičius. Laisvojoe grupėje Rs fevos nurunge lazerius ir M-kę.

1173863_707251115968240_933874388_n

Pirmi Antanas Gerasimavičius ir Jurgis Jurgelionis , Antros Liko Elzė Matijošiūtė ir Gabrielė Petraitytė, neatlaikęs protestų lavinos Justas Laurinaitis liko trečias (Lazer 4,7).Reikia pažymėti , kad elzei tai buvo pirmos varžybos su nauju laivu. Vieną plaukimą jos buvo pirmos , kodėl -ogi todėl , kad vaikinai užmigo ir neskaitė instrukcijos, ir vos vos nepadovanojo merginoms primosios vietos. vyko katamaranų plaukimai. Jau tampa tradicija kad Pranas su Žilvinu ka nors reikšmingo nuveikia per katamaranų varžybas, šį kart jie sugebėjo apkošti savo roges  ir vėliau organizuoti katamarano atstatymo operaciją .pastaroji buvo sėkminga , o už ryžtą žurnalas “vėjo 3″ , juos apdovanojo metine prenumerata. Atkakli kova vyko tarp broliuku tornadistu , pemainingoje kovoje vis tik laimėjo vyresnėlis Aleksas . Trečią vietą iškovojo Albinas su Vaidu, svarbu geras startas ir neblogas finišas. Kai kovoti dėl medalių lieka trys , net ir plyšusios burės nesutrukdo.

Šių metų didžiausia intriga elektrėnuose yra sparčiausiai auganti Finn klasė atsirado net du nauji apratai, ir po daugelio metų Elektrėnuose atsirado Finn įskaita . Daugiausia laiko su Finn iš antikvaro praleidžiantis Super Pranas turėjo pripažinti Andriaus Banvičiaus pranašumą, o trečiasis dalyvis bronzą iškovojo , net nestartavęs. Po šios nesekmės Super Pranas tuoj puolė investuoti į naują inventorių ir nusipirko Mader gražuolį. Tad kitose lenktynėse bus atkakli kova.Regatą aptarnavo keturių teisėju brigada starto finišo teisėjas Aleksandras Jurgelionis, DIstancijos ir ženklų teisėjas Eugenijus Čabys, Sekretorė Aistė , Vyr.teisėjas Darius -Btlz.

Apie Rs feva pristatymą Trakuose, jau buvo minėta.

RUGPJŪTIS  28-31

image(2)

Paskutinę savaitę vyko treniruotiniai plaukimai. Teko kankintis šliaute ir mokytis vėjo pasikeitimuose vesti burvaltes. Labai pasiteisino Treniruotėms naudojamas Vilniaus Jachtklubo kateris LT1. Ypač pateisinęs save per stiprų vėją , kai naujokai vienas po kito pradėjo vartytitis Elektrėnų marių platybėse, bei per varžybas operatyviai perstatant ženklus.

Nemenko susidomėjimo sulaukė ir Rs fevos jas išbandė Kotryna Kašetaitė ,Vėjas Strelčiūnas ir “Vėjo 3″ redaktorė bei dar keli buriuotojai.

Prasidėjo pasirengimas svarbiausiam Elektrėnų buriuotojų klubo “Poseidono” renginiui Lietuvos Katamaranų čempionatui ir “Poseidono” tarei. Jisįvyks Rugsėjo 20-22 dienomis.

Rugpjūčio mėnesio buriuotoju NBA išrinko Paulių Nasvytį.

image

Jis tapo Vilniaus čempionu ir sudalyvavo daugiausia varžybų. Geriausias jaunasis buriuotojas Aidas Banevičius. Norim pasidžiaugti tėvų entuziazmu ir pagalba . Linkime jiems kantrybės ir atsidavimo padedant vaikams išvykti į treniruotes, paruošiant laivelius plaukimui ir išlaikyti šį entuziazmą kuo ilgiau   . NBA skelbia -mėnesio buriuotojo mama  Milda už puikią pagalbą Kaune ir  grilio vakarą Elektrėnuose, na o tetčiu Kasparo tėtį už pagalbą remontuojant inventorių.

foto: Sigita Petraitienė, Andrius Vinkevičius, Šarūnas Linkus.

btlz

 

 

 

3 thoughts on “JAU PRABĖGO RUGPJŪTIS

  1. Dėkui už tokia išsamia ir nuotaikinga ivykiu apzvalga. Dziaugiames atrade Jus ir tikimes dar ne viena barbekiu vakareli paskautati.

Comments are closed.