interviu

Rokas Milevičius pirmasis lietuvis Volvo Ocean Race regatoje Brunel Team narys.Tai įvyko sausio dvidešimtą Olandijoje  po atrankos testų ir interviu. Rokas sutiko duoti interviu ir pajuokavo , kad atsirinko, bet kontrakto dar neturi. Tikekimės, tai tik formalumas ir palinkėkim , kad nieko nenutiktų iki pasirašant oficialius dokumentus.

Rokui uždavėme keletą klausimų:

Kodėl pasirinkai aplikuoti būtent į Team Brunel

Kai Baltic Volvo ocean race projektas užstrigo , noras sudalyvauti regatoje niekur nedingo. Plius, visi metai praleisti su Lietuviškuoju projektu davė labia daug patirties ir pasitikėjimo savo jėgomis. Olandai ir Kinai, kaip ir Lietuviai labai panašiai planavo suburti jaunus sportuojančius buriuotojus draugia su patyrusiais, jau daug kartų dalyvavusiais Volvo Race. Kitos komandos, kaip  abu dhabi team volvo ocean race, remiasi tik profais,na o į merginų komandą neturėjau jokių šansų. Olandai man artimi, kaip europiečiui   ir, susipažinęs su komandos vizija ir tikslais, pasirinkau būtent juos.

Kokie buvo pagrindiniai atrankos kriterijai

Atrankos kriterijų aš nežinojau , bet turbūt komandinė dvasia ir tinkama asmenybė siekti komandos užsibrėžto tikslo, taip pat geras fizinis pasirengimas ir buriavimo patirtis. Vyko detali medicininė apžiūra nuo svorio ir ūgio matavimų iki kardiogramų ir detalesnių tyrimų. Atlikome fizinius testus, vienas buvo skirtas jėgai kitas ištvermei, teko irkluoti tris kilometrus ir mano rezultatas čia buvo trečias desimt minučių ir trisdešimt viena sekundė . Bendroje įskaitoje aš buvau pirmas . Belgui Louis Balcaen geriausiai sekėsi būtent irklavimo teste , bet čia nieko nuostabaus, jis yra buvęs profesionalus irkluotojas. Taip pat vyko du labai rimti interviu , teko atsakyti į begalę klausimų: buriavimo patirtis , kokios mano patirtys –pvz. didžiausios patirtos klaidos gyvenime . Klausimynas buvo toks platus , kad tikrai negalėjai nuspėti kur slypi teisingas atsakymas. Supratau , kad svarbiausias kriterijus buvo asmenybė ir jos atitikimas Brunel keliamam tikslui.

 

Kiek atrankoje dalyvavo kandidatų

Pirmadienį drauge su manimi dešimt ir kiek žinau dar dešimt sekančią dieną. Kiek aplikavo neturiu duomenų.

Kas nulėmė tavo sėkmę – olimpinis buriavimas, Ambersail projektai, Baltic Volvo ocean race projektas

Visas išvardintas buketas , jau  pildant pirmas anketas reikėjo varnelėmis pažymėti ar dalyvauta Sydney hobart ir kitose ragatos, olimpinio buriavimo pasiekimai. Geras pasirodymas olimpiadoje, trylikta vieta Sydney Hobart, plaukimas  tūkstantmečio odisėjoje,  du kart apiplauktas Horno ragas ir ramusis vandenynas.Manau daug reikšmės turėjo, patirtis kurią įgyjau su Lietuvišku  Volvo projektu. Kaip minėjau fiziškai pasirodžiau gerai ir matyt interviu atitikau jų keliamus kriterijus.

Kokia Team Brunel atmosfera- pirmieji įspūdžiai

Visa atranka vyko itin profesionaliai. Matėsi, kad jokio išskirtinumo neturi nei olandai, nei belgai dalyvaujantys atrankoje. Vykdamas jaudinausi , bet atmosfera buvo puiki , liko tik pademonstruoti ką sugebu. Daugelį vaikinų pažinojau iš sportinio buriavimo laikų . Olandas Pieter -Jan Postma atsirinkęs su manimi apskritai nereali asmenybė. tarp visų iškart mezgėsi puikus kontaktas. Atrankos dalyviai  jautė didelį jaudulį , tačiau konkurencija vyko itin sveikoje atmosferoje , tai garantavo Brunel team atstovų profesionalumas. Tikrai pajutau komandos gerą nusiteikimą, dėmėsingumą ir puikią atmosferą.

 

 

 Koks artimiausias planas

Žinau, kad vasario dešimtą jau turėsiu būti Anglijoje, su manimi komunikuoja telefonu ir detalių dar neturiu. Esu pasirengęs po slidinėjimo Austrijoje prisijungti prie Team Brunel .