NBA DEBIUTAVO VARŽYBOSE LENKIJOJE

10342487_651989248183129_4361334275176995688_n

Du laser 4,7 startavo “Puchar Ark Gdynia”, o optimistai “Puchar  zatoka Puck”, oro sąlygos buvo permainingos. Pirma diena sportininkus pasitiko itin žvarbiu ir stipriu šiaurės , šiaurės rytų vėju-10-12m/s, gūsiais iki 15.  Gdynioje išsivartė daugiau nei puse laivyno, ir nors Antanas kirto finišo liniją varžybos jau buvo nutrauktos. Pucke itin gerai sekėsi NBA gretas papildžiusiam ir nauju winner optimist startavusiam Simonui. Jis suplaukė itin gerai , stiprus vėjas  pakluso, pirmi du plaukimai -pirmas,jokių šansų varžovams .Trečiame liko ketvirtas. Puikus pirmos dienos pasirodymas garantavo specialią Pucko Miesto Burmistro taurę už geriausią rezultatą pirmą varžybų dieną.Simonas surinkęs 5 taškus buvo pirmas .

Antroji diena Gdynioje Laseriai įvykdė keturis plaukimus, Dominykas ir Antanas plaukė antroje laivyno pusėje. Jaunimui buvo nelengva startuoti gausioje flotilėje. Jie atkreipė dėmesį , kad lenkų sportininkai visai nereagavo į prašymus kelio kylančiam ir dažnai tekdavo susidurti su įjungtu”durniumi” tiesiog chamiškai krentant iš viršaus ir nustumiant nepatyrusius buriuotojus nuo geros pozicijos, starto metu taip pat nevengta kontaktų. Laseristams tai uvo gera pamoka , kad koketės lieka krante , o čia reikia pakovoti už save.

Antrą dieną Pucke vėjas gerokai nurimo ir buvo ne itin pastovus, Simonui sekėsi sunkiau nes kelios klaidos plaukimuose- tai startas , tai ne tas šonas , reikalavo iš sportininko atidirbimo distancioje. Jis buvo 14,7 ir 13 . po antrosios dienos bendroje įskaitoje iš pirmos vietos smuktelta iki penktosios pozicijos tarp 150 sportininkų. Reikia pažymėti, kad Simonas vienintelis išsilaikė dešimtuke iš tų optimistų, kurie žibėjo per stiprų vėją. B grupėje tokio rango varžybose debiutavo Paulius, jis plaukė laivyno viduryje  ir po trijų plaukimų buvo 75 iš156, geriausia vieta-21. Pauliui daug naudingų pamokų įvyko krante, Teko prisiminti žiemos teorijos kursus ir suprasti , koks svarbus yra pasirengimas plaukimams , buriavime užmaršumas brangiai kainuoja, gerai kad lenkijoje veikia buriavimo kioskeliai ir ten atmintis atstatoma zlotais.

Trečioji diena buvo be vėjo laser pramirko vandenyje ir taip nesuplaukė nei vieno plaukimo.atitinkami likdami Antanas 50 , Dominykas 57 iš 70 dalyvių.

Pucke optimistiečius pasitiko varginantis starto laukimas , vėjukas kiek dvelkė bet buvo itin nepastovios krypties , pirmas startas buvo po valandos praleistos ant vandens , o vėliau buvo nutrauktas Simonas buvo penktoje pozicijoje. Dar valanda laukimo ir septimtas plaukimas įvyko . Šį syki fortūna buvo nepalanki lietuviams Simonas gavo atmetimo plaukimą, o paulius vilkosi laivyno gale. Galutiniai rezultatai tikrai geri  Simonas užėmė aukštą ir diplomu įvertintą šeštą vietą. Paulius B laivyne liko 94.

10270779_651987418183312_2023598810485426588_n

Klubui tai buvo sėkmingas debiutas Lenkijoje.