NBA Lietuvos respublikos buriavimo taurės varžybose

Nacionalinės buriavimo akademijos auklėtiniai iškovojo pirmą . antrą ir ketvirtą vietas

Nuotrauka0056

Nidoje keturias dienas vyko LR buriavimo taurės vržybos. Stipriausi sportininkai startavo kuršių mariose Laser standart, laser radial , laser 4,7 , viper , rs’x, optimist A, optimist B ,Finn grupėse.Pirmoji diena pasitiko  silpnu vėju ir sportininkai gavo galimybę paplūduriuoti kelias valandas belaukiant starto , plaukimai neįvyko.

Antroji diena vėjo S-7-8 m/s  optimist A: atkakli vyko tarp buvusiu bendraklubių Radvilo ir Simono. Po pirmos dienos trijų plaukimų priekyje – Karolis Janulionis-Bangputys , vienu tašku lenkdamas Simoną Jaršovą-NBA. Karolis buvo pranašesnis pavėjiniais kursais. B gruoėje pirmą plukimą Paulius Vinkevičius-NBA startuoja ir finišuoja pirmas , tai jaunąjam sportininkui istorinis pasiekimas, vaikinas buriuoja antrus metus ir respublikinese varžybose dar nė kart jam neteko pajausti kas yra finišuoti pirmam. Antras ir trečias plaukimas kiek prastesni ,Paulius bendroje įskaitoje lieka atroje pozicijoje

Laser radial klasėje debiutuoja Juras-Lukas Kremensas . jam keliami tikslai apilplaukti distanciją ir kuo mažiau atsilikti nuo labiau patyrusių buriuotojų. Juras komentuodamas sakė: kad jis tik artėdavo prie pirmo ženklo, o Olimpinė kandidatė Viktorija jau čiuoždavo toli toli pavėjiniais kursais.

Laser 4,7 startavo Antanas Gerasimavičius ir Dominykas Žižys, jiems sunkia sekėsi lenkti Kauno merginas ir Kostą Stankų.

Trečioji diena vėjas kiek pasilpęs ir pasisukęs i Vakarus. Optimistai A Simonas po trijų plaukimų pasiveja Radvilą ir dėl paskutinės pirmos vietos pakyla įskaitoje į pirmą poziciją.Paulius darė klaidas ir smuktelėjo į ketvirtą vietą- bėdos pavėjui.

Ketvirtoji diena gūsingas SE 10 m/s vėjas . B optimist plaukimai nevyksta ,tad Pauliui nebelieka šanso atsigriebti ir jis lieka Ketvirtas.

Optimist A: Simonas pirmą plaukimą nusileidžia savo konkurentui, o antrajame užveža labai daug ir laimi Taurę. Ryte per komandos pasitarimą buvo aptarta, kad svarbiausia laimėti ir butų gražu didinti atotrūkį nuo konkurento, nes kontrolliuojant laviruotėje išlieka rizika pavėjui, keli kilogramai esant vienodam pajėgumui turi didelę įtaką. Simonas puikiai baigė varžybas ir išlieka pagrindiniu pretendentu į Lietuvos optimistų rinktinę, kuri vyks vasaros viduryje į Europos čempionatą Airijoje.

Laser 4,7 stiprus vėjas suteikia šansų užsispyrusiems , daugelis išsivartė ir turėjo bėdų su rangautu ir burėmis. Antanas atsilaikė ir finišovo antras, tai jam garantavo ir antrą vietą vaikinų įskaitoje .

Rezultatai: Simonas Jaršovas Pirmas optimst AAntanas Gerasimavičius Antras laser 4,7,
Paulius Vinkevičius kevirtas optimist B

Dominykas ir Juras įgauna patirties, o jaunasi Marius pasitenkina keletu isplaukimų į marias, bei prikrečia neįtikinamiausių zbitkų

Rs Feva treniruočių stovykla:

Gabrielė Petraitytė , Daumantė Petraitytė ir Albertas Valečka vadovaujami trenerio Pauliaus Jaršovo mokėsi, kaip deramai valdyti stakselį, genakerį, Per stiprų vėją palakstė bangų keteromis ir glisą atsimins ilgam ,Buvo puiki treniruotė rengiantis Anglijos nacionaliniam ir europos čempionatams gegužės gale.

Geradariai:

Vykstant į Nidą puikius pietus kelyje suorganizavo Luko seneliai, Jų kepsniai ir cepelinai buvo puiki staigmena pusiakelėje į pamarį.

Vaikus vežti talkino Modestas , kuris saugiai transportavo jaunuosius sportinikus į Neringą.

Vilniaus olimpinio buriavimo klubo “Žalgirietis” priekaba riedėjo nepriekaištingai, Neveltui Kąstytis atnaujino ratus ir elektros instaliaciją.

Lotmiškio apartamentai Nidoje jau kelintas kartas nepabūgo įsileisti sportininkų į savo jaukius namus, Palaikė šilumą ir talkino vaikams tvarkantis buityje.

Kolei Irutės Žičkuvienės Šiaulių trenerės kateris veikė, jis suteikė Nba treneriui galimybę stebėti varžybas.

Bangpūčio burlentininkų treneris paskolino Rs fevų treneriui Hidrokostiumą, be jo Paulius jau būtų ledo gabalas Nerijos kraštotyros muziejuje.

Keletas pastebėjimų

Išvyka į Nidą kainuoja panašiai tiek kie ir į Puck ,

gal kada varžybų organizatoriai sutars su perkėla dėl nemokamo kelto sportininkams .

Varžybų ofisas pirmą dieną 9,30 val. neveikė, o varžybų instrukcijos oficealioje lentoje nebuvo net 11 val. Pakutinę dieną B optimist buvo informuojami tik signalinėmis vėliavomis ant teisėjų katerio , krante signalizacijos nebuvo , kaip ir atsakingo kranto teisėjo ar bent nuorodos su kontaktiniu teisėjų komiteto telefonu , tad vaikai prasitasė prie laivų žvarbiame vėjuje krūvą valandų. (meteo parodymai Nidoje vėjo buvo 7-7,5m/s).

LR taurė vykdama, kaip pirmos sezono varžybos nesuteikia vienodų sąlygų sportininkams, nes turtinngesnių ir daugiau patirties turinčių klubų komandos treniruojasi ištisus metus , o smulkesnieji tik tik lipa į vandenį. Daugelis moksleivių liko namie, nes nugalėjo mokslo metų pabaigos preoritetai, kitus tėvus gasdino šaltokas oras ir vanduo mariose. Taip pat truko bendruomenę buriančių renginių vaikams krante. pvz galėjo būti bent karštos arbatos po plaukimo .

oficiali lenta daugelyje varžybų būna lauke ir bet kada galima matyti informaciją, čia buvo viduje ir vaikams kelis kartus teko begioti pirmyn atgal norint pasitikslinti oficialią informaciją,nes jachtklubo biuras buvo rakinamas.

mintys Nidos kontekste

Geriau kažką daryti netobulai, nei nieko nedaryti nepriekaištingai. (Robert H. Schuller)
Žmonėms, pasiryžusiems veikti, paprastai sekasi, ir priešingai, retai susilaukia sėkmės tie, kurie tiek ir teveikia, kad svarsto ir derina. (Herodotas)                                                 Kritiko pyktis suprantamas, nes pagrįstas
tuo, kaip jis mato situaciją. (Plotonas)

 

d.