UK nationals prasidėjo

 

1D4A1247

RS feva čempionate registravosi virš šimto jolių. LTU komanda sėkingai registravosi. Vyko praktinis reisas , jaunieji lietuvos buriuotojai galėjo susipažint su vietine ekvatorija. Oras nelepino temperatura buvo apie trilika laipsių ir stiprus gūsingas vėjas bei protarpiais lietus. Po bendro praktinio reiso LTU komandos dirbo individualiai šlifuodamos genakerinio plaukimo subtilumus, derino komandinius veiksmus. Praktiniai reisai leido pamėginti keletą startų ir apiplaukti distanciją. Simonas su Gabriele puikiai startavo , Kotryna su Daumante taip pat starte atrodė gerai. Distancija buvo puiki galimybė stebėti savo trūkumus ir juos šalinti. Paulius Jarsovas startavo Rs šimtukuose ir visus plaukimus finišavo . Sąlygos nebuvo lengvos jam trūko svorio ir patirties valdant labai jautrią rs šimtasd jolę, po plaukimų sportininkas pasakė: JO čia tau ne kuršmarių alkoseilingas ar vietinės regatėlės.

Taip pat stebino paprasta bet labai gera organizacija. O saugumas ant vandens paliko itin gerą įspūdį , čia ne formaliai o realiai tuo rūpinamasi : dalyviai turi išplaukti su saugumo apyrankėmis , kuriuos suzimėtos individualiai ir po plaukimo turi jas pridoti, tai realus buriuotojo sekimas kur jis grįžo negrįžo. Trenerių kateriai ir saugumo kateriai švartavosi tik viems sportininkams pasiekus slipą. Pats varžybų dalyvių ir komandų vadovų pasitarimas buvo puikus: nebijota detaliai pakomentuoti NOR, sailing instrukktion, paišytos distancijos rodytos signalinės vėliavos, protestų komiteto pirmininkas žaismingai prisistatė ir pasakė: pIRMIAUSIA BURIAVIMAS NĖRA KONTAKTINIS SPORTAS, ANTRA PROTESTŲ KOMITETAS NĖRA POLICIJA. Pakomentavo tai į ką bus daugiausia kreipiama dėmesio, aptarė baudų atlikimus, ir padrasino kovoti garbingai ir į protestą žvelgti kaip į bendrą Žaidimo (butiavimo varžybų )sudedamąją dalį. Buvo akcentuoita 55 taisyklė, paraginta nešiukšlinti ir šokolado popieriukus kolekcijonuoti. Puikųs dušai persirengimo kambariai, veikiančios klasės treneriams ir komandoms, kavinės buriavimo parduotuvės ir dėmesingumas varžybų dalyviams ilgai išliks atmintyje. Buvo smagu šnektelti su Top Uk couth Jonatanu Lewi , taip pat visur gelbėjo Jon Pertrig ir UK Rs feva sekretorė Debby.

Po praktinio ir individualios treniruotės komanda įveikė apie trejetą kilometrų Portlendo saloje iki kempongo k, kur apsistoję. Šį kartą apetitas buvo geras , o vištiena tiko geriau nei Makaronai.

UK saitas kir galima rasti itin operatyvią informaciją:

http://www.rsfeva.org.uk/?p=6509

p.s.

atsiprašau už klaidas