ORC-KLAIPĖDA JAZZ RACE. INPORT RACE

„ORC-KLAIPĖDA JAZZ RACE“ „Inport race“

foto: Dainius Čėpla

KlJazz_032

Jachtos plaukė džiazo ritmu

 

Praėjusį savaitgalį Klaipėdoje buriuotojai varžėsi džiazo ritmu. Pajūryje vyko burinių laivų regata „ORC & Klaipėda JAZZ RACE“.

 

Klaipėdos džiazo festivalio dalyviai galėjo ne tik klausytis džiazo muzikos, bet ir stebėti baltų burių šokį. Jachtos varžėsi prie pat kranto – pačiame Klaipėdos uoste, o finišas buvo Danės žiotyse – prie pat džiazo festivalio scenos. Regata pačiame Klaipėdos uoste buvo surengta pirmą kartą. „Regatos vyksta jūroje ar Kuršių mariose, toliau nuo kranto, ir žiūrovai negali stebėti varžybų. Šį kartą norėjome, kad tai būtų ne tik varžybos, bet ir reginys džiazo festivalio klausytojams“, – kalbėjo vienas iš regatos organizatorių buriuotojas Darius Gerasimavičius.

Regatai užsiregistravo13 jachtų. Startavo šešios: „Lietuva“, „Gera diena“, „Tojana“, „ Esox“, „Reflex“ ir „Milda“. Varžybų distancija buvo trumpa, prieš vėją ir pavėjui. Jachtos turėjo atlikti nemažai manevrų: startas tarp molo ir žalio farvaterio bojos, pirmas ženklas prieš vėją – 16-ta farvaterio raudona boja, antras ženklas pavėjui – 14-ta farvaterio boja, finišas Danės upės vartuose. Vyko trys plaukimai. Nustebino jaunimo mokomoji jachta „Lietuva“, kuri trumpai distancijai pasikėlė įspūdingo dydžio pavėjinę burę – spinakerį. Neaplenkiami buvo jachta „Esox“, kuri visus kartus startavo ir finišavo pirma. Antro plaukimo starto metu jachta „Milda“ bandė išstumti į falšstartą jachtą „Esox“, bet ši startavo sekundė į sekundę su starto signalu. Buriavimo sąlygos buvo puikios: vėjas S krypties 15 kn, gūsiuose iki  20 knt. Jachtose taip pat plaukė gausus būrys džiazo festivalio dalyvių ir rėmėjų – jiems tai buvo puiki pažintis su buriavimu. Jachtai „Tojana“ vadovavo jauniausias Lietuvoje pirmos eilės vairininkas Emilis Valentinaitis, kuris vienas su rėmėjais sėkmingai susitvarkė distancijoje.

Specialiai ORC-KLAIPĖDA JAZZ RACE regatai džiazo festivalio organizatoriai pagamino pereinamąją taurę, kuri atiteks ORC čempionato nugalėtojui. Ji buvo iškilmingai įteikta LBS prezidentui Nagliui Nasvyčiui ir regatos organizatoriams.

KlJazz_025

 

Taurę įteikė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Daug darbo, kad ši regata įvyktų, įdėjo Inga Grubliauskienė – būtent jos idėja buvo apjungti regatą ir ORC čempionatą. Ateinančiais metais pagrindiniai ORC startai vėl sutaps su „Klaipėdos Pilies Jazz“ festivaliu, o greta „Inport race“ vyks ir „Klaipėda jazz media race“, kuriame savo jėgas išbandys džiazo muzikantai, festivalio organizatoriai, rėmėjai ir spaudos atstovai.

KlJazz_026

Manevruoti siaurame uoste nėra labai lengva, todėl laivų saugumą užtikrino Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos kateris „Žaibas“. Klaipėdos jūrų uosto direkcija nuosekliai tęsia bendradarbiavimą su ORC regata.

Pirmąją vietą varžybose iškovojo klaipėdiečių jachta „Esox“ (kap. R. Stropus). Antrieji liko kauniečiai su „Milda“ (kap. T. Valentinaitis), o trečioji vieta atiteko jachtai „Reflex“ (kap. T. Andrijauskas). Ketvirta liko Jachta „Gera diena“ (kap. T. Pėstininkas), penkta „Tojana” (kap. E. Valentinaitis), šešta „Lietuva” (kap.V.Bagunas).

KlJazz_021

Tai tik pirmasis regatos „ORC & Klaipėda JAZZ RACE“ etapas. Antrasis vyks jūroje birželio 12–15 d.

KlJazz_030

Regatą organizuoja Nacionalinė buriavimo akademija, Kintų buriavimo mėgėjų klubas „Marių burės“, Klaipėdos pilies džiazo festivalis ir Klaipėdos krašto buriavimo sporto mokykla „Žiemys“.

e.k.